Staj sigortası sorunun çözülmesini istiyor

featured

Çıraklık ve staj döneminde yapılan sigortanın SSK başlangıcı olarak sayılmasını isteyen Bilecik Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Düşünen,  çok sayıda  kişinin bu konuda  mağdur olduğunu söyledi.

Okul hayatında mesleki eğitim edinebilmesi için haftanın 3 günü fabrikalara giderek çalıştıklarını belirten Düşünen;  “Hatta 3 aylık yaz tatilinin belirli bir kısmında yine fabrikalarda normal işçi gibi çalıştırıldık” dedi.

“ Fabrikalarda öğrenci değil, işçiydik ”

Düşünen; “ Staj  döneminde bizlere sadece sağlık sigortası adı altında prim yatırıldığı için aldığımız sigorta sicil numarası SSK başlangıcı olarak sayılmamaktadır. Çocuk yaşta fabrikalarda bizler normal işçi gibi çalıştırıldığımız için bu staj başlangıcındaki aldığımız sigorta numarasının SSK başlangıcı olarak sayılmasını bu konu hakkında çalışma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’ ndan rica ediyoruz. Bizleri mağdur etmeyeceklerini düşünerek yapılan çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!