Emekliler Ankara'ya yürüyor

Bozüyük Tüm Emekli Sen şube başkanı Nuran Kamalı Şahin 16 Nisan 2022 Cumartesi günü saat 14.00 de Ankara’da Anıtpark’ta düzenlenecek olan "Büyük emekli mitingi" öncesi bir basın açıklaması düzenledi. "Bizim olanı istiyoruz, hakkımız olanı istiyoruz. Ankara’ya yürüyoruz" sloganı ile vatandaşlarımızı davet etti.

featured

Bozüyük Tüm Emekli Sen şube başkanı Nuran Kamalı Şahin yaptığı basın açıklamasında şunları belirtti;

“Haklarımız için, insanca bir yaşam için yürüyoruz. Ankara’ya yürüyoruz.”
Biz emekliler yıllarca çalışmamızın, emek vermemizin, değer yaratmamızın karşılığı olarak bugün açlıkla, sefaletle, yok sayılmakla karşı karşıyayız.
Her geçen gün artan hayat pahalılığı biz emeklileri ölüme yaklaştırmaktadır.
Maaşlarımıza yapılan yüzdelik artışlar daha aylıklarımıza yansımadan yapılan zamlarla eriyip gitmektedir.
Her yeni gün temel ihtiyaç maddelerine her gün yapılan zamlar biz emeklilerin biraz daha yoksullaşması biraz daha sefalete ve ölüme itilmesi demektir.

Çalıştığımız yıllar boyunca maaşlarımızdan kesilen katkı payları yokmuş gibi sağlık hizmetlerinin her aşamasında bizden katkı payı alınmaktadır.
Bir ekmeğin 3-4 TL, bir kilo etin 130 TL, bir evin elektrik faturasının 500-600 TL, ısınma giderinin 1000 TL olduğu bir ülkede en düşük emekli aylığının 2500 TL olması emeklileri ölümle terbiye etmektir.
Bütün bu yaşadığımız olumsuzluklara, haksızlıklara tepkimizi göstermek üzere kurduğumuz sendikalarımız ise kapatılma ile engellenmeye çalışılmaktadır.

Artık yeter…
Emekliler olarak ilk defa kendimiz için, kendi adımızla, kendi haklarımız için yürüyor ve:
-Maaşlarımıza zam istiyoruz
-Temel tüketim maddelerine yapılan zamlar geri alınsın istiyoruz.
– Yılda en az asgari ücret tutarında 4 ek ödeme istiyoruz.
-Sağlık hizmetlerinden katkı payı kaldırılsın, erişilebilir, güvenli sağlık hizmeti olsun, yaşlıların bakım hizmeti iyileştirilsin istiyoruz
-Sendikal örgütlenmemiz önündeki engeller kaldırılsın istiyoruz.

Bizim olanı istiyoruz, hakkımız olanı istiyoruz. Ankara’ya yürüyoruz.
Türkiye’nin dört bir yanından 16 Nisan 2022 Cumartesi günü saat 14.00 de Ankara’da Anıtpark’ta buluşmak üzere Ankara’ya yürüyoruz.

Tüm Emekliler Sendikası Merkez Yürütme Kurulu
Emekliler Dayanışma Sendikası Merkez Yürütme Kurulu

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!