Dolandırıcılar, “İcra takibi başlatılacak ” mesajları yollayarak vatandaşları kandırmaya çalışıyor

featured

Hukuk bürosu adı kullanarak cep telefonlara  “ Sipariş verdiğiniz ürüne ilişkin icra takibi başlatılması için hukuk ofisine devredilen dosyanıza avukatlık ücreti ve masraflar eklenmemesi için acilen hukuk ofisi ile irtibata geçiniz” şeklinde  mesaj atan dolandırıcılar, vatandaşları kandırmaya çalışıyor.

Telefonlarına  bu tarz mesaj gelen vatandaşların daha dikkat etmelerini öneren Tüketici Hakları Derneği Bozüyük Şube Başkanı Hayrettin Sabırlı;  “ Avukatlar veya avukatlık büroları hiç bir şekilde mesaj göndermezler, noterlerden ihtarname gönderir” dedi.

Sabırlı; “Dolandırıcılar kendilerini avukat gibi tanıtıp insanları kandırıyorlar. Buldukları çeşitli yöntemlerle binlerce vatandaşı mağdur ediyorlar. Son günlerde dolandırıcılar, cep telefonlara borcunuzu ödemezseniz, hakkınızda icra takibi başlatacağız gibi mesajlar atarak vatandaşları tuzağa düşürmeye çalışılıyor. Telefonlarına  bu tarz gelen mesajlara kesinlikle inanmamalarını ve daha dikkatli olmalarını öneriyorum” dedi.

Kaynak:İHA

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!