Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

BAŞKAN BAKKALCIOĞLU’NUN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

HABER » BOZÜYÜKKUTLAMALAR » BAŞKAN BAKKALCIOĞLU’NUN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI » Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2021 14:00
BAŞKAN BAKKALCIOĞLU’NUN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

“Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve aziz milletimizin varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin bağımsızlık duygularının ilk yansıması olup, Kurtuluş Zaferine atılan en önemli adımlardan birisidir. Türk Milleti’nin küllerinden daha güçlü doğduğu 19 Mayıs’a doğum günüm diyecek ve bugünü çok güvendiği, Cumhuriyeti’ni emanet edeceği gençlere de bayram olarak armağan edecekti.

Ulusal bayramlarımızın hepsi ayrı ayrı önemlidir ama 19 Mayıs ulusal bayramlarımızın da başlangıcıdır. Türk Milleti bu tarihten itibaren hiçbir zaman umutsuz olmamış, büyük fedakârlıklarla, azim ve kararlılıkla, mavi gözlerden aldığı cesaretle, imkânsızları başarmış sayfalarında tam bağımsız Cumhuriyeti olarak yerini almıştır.

Bu heyecan, coşku ve Laik Cumhuriyetini koruma kararlılığıyla, 19 Mayıs ’ü Anma Gençlik ve Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile o günden bugüne kadar vatan toprağı için canını vermiş tüm şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ