Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

BAŞKAN BAKKALCIOĞLU’NUN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

BAŞKAN BAKKALCIOĞLU’NUN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
19 Mayıs 2021 - 14:00

“Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve aziz milletimizin varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin bağımsızlık duygularının ilk yansıması olup, Kurtuluş Zaferine atılan en önemli adımlardan birisidir. Atatürk Türk Milleti’nin küllerinden daha güçlü doğduğu tarih 19 Mayıs’a doğum günüm diyecek ve bugünü çok güvendiği, Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet edeceği gençlere de bayram olarak armağan edecekti.

Ulusal bayramlarımızın hepsi ayrı ayrı önemlidir ama 19 Mayıs ulusal bayramlarımızın da başlangıcıdır. Türk Milleti bu tarihten itibaren hiçbir zaman umutsuz olmamış, büyük fedakârlıklarla, azim ve kararlılıkla, mavi gözlerden aldığı cesaretle, imkânsızları başarmış tarih sayfalarında tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti olarak yerini almıştır.

Bu heyecan, coşku ve Laik Türkiye Cumhuriyetini koruma kararlılığıyla, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile o günden bugüne kadar vatan toprağı için canını vermiş tüm şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı