Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Vatandaş diyor ki; Amaç küçük esnafı bitirip, zengini iyice zengin yapmak

Hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle vatandaşlarımızın Cuma gününden, sanki kıtlığa girecekmişiz gibi büyük süpermarket’lerde oluşurdukları izdiham, pandemi kurallarının buralarda geçmediği, gözlerden kaçmadı.

HABER » BOZÜYÜK » Vatandaş diyor ki; Amaç küçük esnafı bitirip, zengini iyice zengin yapmak » Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2020 14:52
Vatandaş diyor ki; Amaç küçük esnafı bitirip, zengini iyice zengin yapmak

Ajansı muhabirimizi arayan çok sayıda vatandaşımız, hafta sonu sokağa çıkma yasağının öncesindeki, özellikle Cuma günleri yaşanan süpermarket’lerde yaşanan izdihama dikkat çektiler. Sosyal mesafenin uygulanmadığı bu alışveriş yerlerinde, girişlerinde müşterilerin ateşlerinin ölçülmediği, HES kodunun sorulmadığı, sayı ile alınmadığı gelen şikayetler arasında.

Küçük esnaf den dolayı sürekli denetlenirken, büyük market zincirlerine bu denetimlerin olmayışı vatandaşlarımız tarafından akıllarına şu soruyu getiriyor; “virüsün en çok yayıldığı yer, zenginlerin marketler zincirlerine neden yasak gelmiyor? Buralarda vürüs yayılmıyor mu? Devletine vergi veren binlerce pazarcı esnafın, küçük esnafın suçu ne?

Konu hakkında açıklama yapan vatandaşlarımız “Amaç virüsü engellemek değil, küçük esnafı bitirip zengini iyice zengin yapmak” dediler. Bir çok Bozüyük’lü vatandaşımızın, konuyu CİMER’e şikayet ettiklerini, ancak geri dönüş yapılmadığı da gelen bilgiler arasında

Etiketler: , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ