beylikdüzü escort

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
TÜM SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI MADENLER İÇİN TEK YUMRUK

TÜM SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI MADENLER İÇİN TEK YUMRUK

Muratdere ve Camiliyayla için Bozüyük Sivil Toplum Kuruluşları Bozüyük Kent Konseyi başkanlığında bir araya geldi.

HABER » BOZÜYÜK » TÜM SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI MADENLER İÇİN TEK YUMRUK » Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020 15:36

İKİ SENE ÖNCE GEYİK SALDIĞIMIZ YERLERDE ŞİMDİ OCAĞI AÇILACAK

Kent Konseyi bürosu önünde gerçekleşen toplantıda, konuşma yapan konsey başkanı Nurettin Oydu, köyünün kuzeyinde kalan 3 km.lik alanda kurulacak olan mermer ocaklarının, şu an köylünün mera alanı kullandığı yerlerde olduğunu ve iki yıl öce bu bölgede yaban hayatı zenginleştirmek adına yaban geyiklerini bu bölgede saldıklarını, müdahale edilmez ise çevre faciasına yol açacağına dair sivil toplum kuruluşlarına, geniş bilgi verdi. Başkan Oydu bunun yanında köyünde de çıkarılmak istenen bakır madenleri konusunda da bilgilendirme yaptı.

PEKİ KÖY YOLLARINA VERİLECEK TAHRİBAT

Ardından söz alan Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi başkanı Barış Kahraman, Köyü’nün coğafi konumu üzerinde bilgilendirmeler yaparak, çıkarılacak mermer ocaklarının doğa tahribatının yanında da köy yollarının büyük zarara uğrayacağını belirtti. Köyünde çıkarılmak istenen bakır madeni üzerinde de konuşan Kahraman, Madenciliğin değiştirdiği projeden de bahsederek, geçtiğimiz günlerde köyüne gelen, il özel idaresi Çevre Komisyonu’nun bölgesini incelesi üzerine de bilgiler verdi.

BİLECİK İL GENEL MECLİSİ MERMER OCAKLARI KONUSUNU GÜNDEMİNE ALDI

il genel meclisi üyesi Hüseyin Elmas, açılması konusunu ilk ’ndan okuduklarını ve bunun ardından ivedilikle il genel meclisi gündemine getirdiklerini, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

TARİHSEL ÖNEME SAHİP ATALARIMIZIN GÖÇ YOLLARI BU BÖLGEDE

Osmanlının ilk göç yollarının bu bölgede olduğunu söyleyen Edebali Kültür ve araştırma derneği başkanı Arif Durmuş, “yanlış bilgilerle tarihimize sahip çıkılmadı”, Orhan ve Dündar yollarının bu bölgede olduğunu, atalarımızın göç yolları olarak kullandığı yollarının tahribat edileceğini, çevrenin tarihsel bir öneme sahip olduğunu katılımcılara anlattı.

TAŞ İNSANDAN ÖNCE GELEMEZ

Söz alan önceki dönem Kent Konseyi Başkanı Osman Tekeli “taş’ın insandan önce” gelemeyeceğini belirterek insanın girmesinin yasak olduğu yere ocağının açılmasının da garip olduğunu belirtti.

TÜM SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI TEK YUMRUK

Kent Konseyi bürosu önünde gerçekleşen toplantıda, bütün sivil toplum kuruluşları fikirlerini beyan ederek, konu üzerinde birleştiklerini ve çevreye zarar verecek olan bu madenlere izin vermeyeceklerini belirttiler.

Kent konseyi başkanlığında yapılan toplantıya katılanlar;
Nurettin Oydu ( Kent Konseyi Başkanı), Mehmet Ali Karasu ( başkan yard.), Hüseyin Elmas (il genel meclisi üyesi),Osman Çetin (İl genel meclisi), Celalettin Ateş (Ertuğrul Gazi der.), Arif Durmuş ( Edebali Kültür derneği), Barış Kahraman ( tarımsal Kalkınma Koop.), Hasan Özkan ( Taşeron işçiler der.), ( Hakları der.),Mehmet Erkoç (kent konseyi),Hüseyin Turan ( Mehter), İsmail Topal ( Şehit ve Gazi Aileleri der.), Mustafa Engin ( köyü der.), Osman Tekeli (Kasımpaşa camii der.), Özen Sevgili ( A.D.D), H.Hüseyin Sağan (Memur Sen), Veli Çelik (Arama Kurtarma), İhsan Esel ( CHP ilçe başkanı), Melih Meram (İyi Parti başk.yard.),Necip Meral ( Saadet Partisi ilçe başk.),Yüksel Ardıç (saadet partisi), Orhan Kiraz (), Ramazan Peker (Emekliler der.), Celali Yılmaz (Bozgided), Kısmet Turan (Karadenizliler der.),Mustafa Aksu ( Dostları der.), Bektaş Aydın (Köyler Der.), Suat Erbay (kent konseyi)

Etiketler: , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ
YAZARLARIMIZ