Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Talat Bakkalcıoğlu vatandaşlarımıza seslendi ! Deprem bölgesindeki insanlarımızın ihtiyacı ısınma !

Bozüyük Belediyesi’nin deprem bölgesine gönderdiği öncü ekibin tespitleri sonrasında, bölgenin en büyük ihtiyacının hiç kullanılmamış kıyafet ve battaniye olduğu belirtildi. Bozüyük Belediyesi öncülüğünde başlatılan kampanya ile ilgili olarak açıklama yapan Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu şunları söyledi;
HABERİN VİDEOSUNU SEYRETMEK İÇİN TIKLAYIN

____________ HABERİN DETAYI ___________

Talat Bakkalcıoğlu vatandaşlarımıza seslendi ! Deprem bölgesindeki insanlarımızın ihtiyacı ısınma !
30 Ocak 2020 - 1:18

” Sevgili hemşehrilerim geçtiğimiz günlerde bir çok yöredeki depremlerle sarsıldık, hele ki Elazığ ve Malatya yöresindeki depremde hem kayıplarımızı oldu hem de insanlar evsiz barksız kaldı, oralara yardım götürmek için başta devletimiz olmak üzere, belediyelerimiz ve herkes seferber oldu.

Bizler bölgeye bir ekip göndererek kapsamlı bir inceleme başlattık, o incelemeler sonunda en çok ihtiyaç olan şeylerin, ısınma ve buna dönük katkılar olduğu tarafımıza rapor edildi. Bir çok yerlerden gelen desteklerin 2. el kullanılmış ürün olmasının sıkıntı yarattığı aktarıldı.

Bizler Bozüyük Belediyesi olarak kampanyamızı kullanılmamış ve yeni giyim ve battaniye üzerine belirledik. Manifaturacılar ve tuhafiyeciler derneğimiz sağ olsunlar kullanılmamış giysileri bizlere getirdiler. Bunun içinde Dernek Başkanı İbrahim Sosa’ya ve katılım gösterecek tüm halkımıza şimdiden teşekkür ediyorum. Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’nde toplanacak yardımlara katkıda bulunmak isteyen hemşehrilerimiz hiç kullanılmamış battaniye, kalın giysiler ve iç çamaşırlar gibi yardımlarını belediyemize teslim edebilirler. ” diyen Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, belediyemize teslim edilecek yardımların AFAD koordinasyonluğunda bölgeye ulaştırılacağını aktardı.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı