Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Sizin İçin Altı Üstü Kapak Onlar için özgürlük

Pazaryeri Gençlik merkezi gönüllü gençleri, “Sizin İçin Altı Üstü Kapak, Onlar İçinse Özgürlük” sloganıyla yola çıkarak anlamlı bir projeye imza attılar.

HABER » BOZÜYÜK » Sizin İçin Altı Üstü Kapak Onlar için özgürlük » Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2020 17:29
Sizin İçin Altı Üstü Kapak Onlar için özgürlük

gençlik merkezinde görevli Semih Çakır, başlattığı “Altı üstü kapak, onlar içinse özgürlük” projesinde yer alan kapak toplama standlarını, Bozüyük’ün önde gelen kafeteryalarına dağıtarak, topladıkları kapaklarla arabaları alarak, ihtiyaç sahiplarine vermeyi hedefliyorlar.

Konu üzerinde açıklama yapan Semih Çakır “çevremizde o kadar çok arabasına ihtiyacı olan insan varki, çoğu maddi sıkıntılarından dolayı bu arabalara ulaşamıyor. Çalıştığım kurumda insanların bu pet şişeleri kapaklarıyla beraber çöpe ettıklarını farkettim. Bu çöpe atılan kapaklar, niçin bir insanın, bir kardeşimizin faydasına dokunmasın. Kızıma ve arkadaşlarına bu konuyu açtığımda sevinçle karşıladılar. Niçin bizimde engellilerimiz için bir faydamız dokunmasın, bizimde çorbada bir tuzumuz olsun diyerek bu projeyi başlattık.

Biz bu projeyi çevremize anlattığımız zaman, sağolsun onbirbuçuk’un sahibi Önder Helvacı bize destek olacağını söyleyerek, kapak standlarından birtane istedi. İlk standı kafeteryasına kurduk.

Konu hakkında bilgi veren sahibi Önder Helvacı yaptığı açıklamada; Sayın Semih Çakır bey’in nezaretinde kafemizi ederek “Sizin İçin Altı Üstü Kapak Onlar İçinse Özgürlük” sloganıyla yola çıktıkları bu anlamlı projede bizleri ve işletmemizi düşünerek bizleri onure ettiler.

Ayrıca Kapak toplama standımızı bizlere hediye ettiler. Bizde böyle yüreği güzel gençler varken, bizim sırtımız yere gelmez. Yeterki gençlerimize güvenelim ve gençlerimize yön gösterelim, öncülük edelim. Gençlerimize yön gösteren ve öncülük eden Semih Çakır abim iyiki varsın. Şahsım ve işletmem ile sonuna Kadar yanındayız” dedi.

Etiketler: , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ