Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

SİYASİ GÖRÜŞÜNÜ VE CUMHURBAŞKANIMIZIN ADINI KULLANARAK AJİTASYON YAPIYOR

Bozüyük’te, 35 yıldır meydanlarda seyyar satıcılık yapan Hasan Tunç , tezgahının belediye yetkilileri tarafından içindeki malzemeler ile birlikte elinden alındığını iddia etmişti. Buna karşılık Bozüyük Belediyesinden de, basında Hasan Tunç’un Bozüyük Belediyesi’ne yönelik suçlamalarına karşılık, bir açıklama geldi.

SİYASİ GÖRÜŞÜNÜ VE CUMHURBAŞKANIMIZIN ADINI KULLANARAK AJİTASYON YAPIYOR
20 Mart 2020 - 0:53

Bozüyük Belediyesi yapmış olduğu açıklamada ;
“Basında ismi geçen Hasan Tunç, ilçemizde seyyar satıcıdır. Önceleri hal bölgesinde seyyar tezgahı ile faaliyet göstermiştir. Faaliyet gösterdiği hal bölgesi için geçtiğimiz yıllar içerisinde yeni imar yapılanması ve planlaması kapsamında yıkım kararı çıkmış, buradaki bütün esnaf o bölgeyi boşaltıp yeni yerlerine taşınmıştır.

GÖSTERDİĞİMİZ YERDE ÜRÜN SATMASINA VE VE BEDELSİZ OLARAK KENDİSİNE İMKAN VERİLMİŞTİR

Mevzu bahis “Hal Bölgesi” belediyemize ait olup çizdirilen avam projeyle yer altı otoparkı, üstü kent meydanı olacak şekilde çalışmalara başlanacaktır. Bu gelişmeler sonucunda geçtiğimiz aylarda Hasan Tunç’un maddi, manevi hatta sağlık durumu da göz önünde bulundurularak, Kasımpaşa Cami yanında bulunan belediyemize ait 4 adet seyyar satıcı ve ayakkabı boyacısı kulübelerinden boş olan, bir tanesinde ürün satmasına, “bedelsiz olarak” imkan tanınmıştır.

HALKINDA ŞİKAYETLERİ VARDI

Fakat orada da yıllardır faaliyet gösteren 2 ayakkabı boyacısı ve halkında şikayetleri üzerine Zabıta Birimlerimiz kendisine önce sözlü, tekrarında yazılı uyarılarda bulunmuştur.

Maalesef kendisi bu ikaz ve uyarılara rağmen amaç dışı faaliyetlerine devam etmiş, zabıta memurlarına ve hatta başkan sekreterine sözlü muhalefet ve fevri fiillerde bulunmuştur.

SİYASİ GÖRÜŞÜNÜ VE CUMHURBAŞKANIMIZIN ADINI KULLANARAK AJİTASYON YAPIYOR

Daha da ileri gidip, siyasi görüşünü ve Sayın Cumhurbaşkanımızın’da adını kullanarak, ajitasyon ile kamuoyu yaratmaya çalışmaktadır. Yönetim olarak Kasımpaşa Cami yanındaki 4 seyyar kulübeden 2 tanesini Kapalı pazar Bölgesi’ne nakletmeyi uygun gördük.

SİYASİ GÖRÜŞÜNE MÜDEHALEMİZ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. HER SİYASİ GÖRÜŞE SAYGIMIZ VARDIR

Hasan Bey’in kulübesi de bu bölgeye giden 2 kulübeden bir tanesidir. Kendisinin ticari faaliyetini durdurmadığımız gibi, siyasi görüşüne de müdahalemiz söz konusu değildir. Belediye kanun ve yönetmeliklerle yönetilir; mevzuat ve kurallar herkes için aynı, her vatandaş eşit, her siyasi görüşe saygımız sonsuzdur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı