Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Silikozis hastası İbrahim Koç hayatını kaybetti

Bozüyük’te yaşayan silikozis hastası İbrahim Koç, akciğerlerinin yüzde 80 kaybı ile oksijen tüpüne bağlı olarak yaşama tutunmaya çalışıyordu. Son gelen haber sevenlerini yıktı.

HABER » BOZÜYÜK » Silikozis hastası İbrahim Koç hayatını kaybetti » Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2020 2:53
Silikozis hastası İbrahim Koç hayatını kaybetti

Bilecik’in ilçesinde 1988’de Bozüyük’te faliyet gösteren kurumsal bir seramik fabrikasında çalışmaya başlayan İbrahim Koç, 2008 yılında işten çıkarıldı. İşten çıkarıldığında hasta olduğunu bilmeyen İbrahim Koç, geçirdiği bir takım rahatsızlıkları sonucu 2013 yılında hastası olduğunu öğrendi.

ORGAN NAKLİ BEKLİYORDU

Zaman içerisinde yerinde durmayan, bu illet meslek hastalığı olan silikozist, İbrahim Koç’un gün geçtikçe akciğerlerini parçaladı. Yüzde 80 oranında akciğerlerinde kayıptan dolayı organ naklini bekleyen Koç, iki yıldır oksijen tüpüyle yaşıyordu. Ölümü sevenlerini yıktığı gibi Bozüyük’te yaşayan onlarca hastalarınıda üzdü.

SIRA BİZE DE GELİYOR

hastası İbrahim Koç’un vefatına derece üzülen, onun gibi hastası olan arkadaşları yaptıkları açıklamada “İbrahim abinin durumuna yarın bir gün bizlerde düşeceğiz, hepimizin sonu böyle olacak. Her gün sıranın bize geleceğinimi düşünelim, yoksa yetkililerin bizlere siz “ hastası’sınız, sizleri yapalım” diyerek bizleri yapan ama, aylardır bizlere verilmeyen maaşlarımızı mı düşünelim, yoksa şu an bizlere maaşı vermemek için, ellerimizdeki raporların oranlarını düşürmek için büyük mücadele gösteren, hepimizi dolap beygirine çeviren, her türlü engeli önümüze koyan devlet yetkililerini mi düşünelim.

Silikosiz hastaları olarak İbrahim Koç’un ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz . Allahtan mekanı cennet eylesin diliyoruz .Allah sabırlar versin.” dediler.

Office 2016

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ