Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Şehit aileleri şehitlik ziyaretleri için 2 gün sokağa çıkma yasağından muaf

İçişleri Bakanlığı, şehit ailelerinin şehitlik ziyaretleri için 2 gün sokağa çıkma yasağından muaf olduklarını açıkladı.

HABER » YAŞAM » Şehit aileleri şehitlik ziyaretleri için 2 gün sokağa çıkma yasağından muaf » Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2021 17:56
Şehit aileleri şehitlik ziyaretleri için 2 gün sokağa çıkma yasağından muaf

81 İl Valiliğine “ Ailelerinin Kabristan Ziyaretleri” konulu genelge gönderdi. Genelgede devlet olmanın temel sorumluluğu ailelerinin haklı taleplerine, salgınla mücadele tedbirlerini de göz önünde bulundurarak karşılık vermek ve onların gönül rahatlığıyla şehitleriyle buluşmalarını sağlamak olduğu vurgulandı.

2 GÜNLÜK MUAFİYET

aileleri, arife ile Bayramı’nın birinci gününde şehitlik ziyaretleri açısından sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Bayram öncesinde valilik/kaymakamlıklar tarafından ilgili kurumlarla koordineli şekilde tüm mezarlarının bakım/onarım çalışmaları ile temizlik işleri tamamlanacak.

PERSONEL VE ARAÇ TEDARİKİ YAPILACAK

aileleri kabristan ziyaretlerine kendi istek ve imkanları doğrultusunda belirtilen günlerde diledikleri zamanda gidebilecek.

Vali ve kaymakamların koordinasyonunda il/ilçe emniyet müdürlükleri veya jandarma komutanlıkları tarafından illerinde/ilçelerinde bulunan aileleri ile önceden irtibat sağlanacak ve gerekli durumlarda ailelerinin kabristan ziyaretleri için ulaşım aracı ve refakatçi personel görevlendirmesi yapılacak.

GEREKLİ HASSASİYET GÖSTERİLECEK

Din görevlilerince şehitliklerde dua okunması için valilik/kaymakamlıklar tarafından il/ilçe müftülükleri ile gerekli koordinasyon sağlanacak.

ailelerinin, şehitlik ziyaretlerinin huzur içerisinde gerçekleştirilebilmesi için vali ve kaymakamlar ile kolluk birimlerince gerekli hassasiyet gösterilecek.

Etiketler: , ,

ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN YAŞAM HABERLERİ