Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

ŞEHİR DEĞİŞİRSE, HAYAT DEĞİŞİR

Bozüyük AK Parti Ekim Ayı İlçe Danışma Toplantısı Milletvekili Selim Yağcı’nın katılımları ile gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, yaklaşık 5 yıldır ilçenin inşası için durmaksızın çalıştıklarını ve Bozüyük’ü yeniden tasarladıklarını söyledi. Çünkü bizler biliyoruz ki;”Şehir değişirse, hayat değişir.” ifadelerine yet verdi.

ŞEHİR DEĞİŞİRSE, HAYAT DEĞİŞİR
21 Ekim 2018 - 18:04

Metristepe Kültür Merkezi’nde düzenlenen ilçe danışma toplantısı; saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlarken, toplantının açılış konuşmasını AK Parti İlçe Başkanı Mesut Çetin yaptı.
AK Parti İlçe Başkanı Mesut Çetin konuşmasında “Öncelikle herkesin dinlendiği ve eğlendiği bir Cumartesi akşamında bizlerle birlilkte olarak bu salonda olan ve ailesinden bile feragat ederek, yanımızda duran herkese teşekkür ediyorum. Teşkilat olarak, 2014 yerel seçimlerinde Bozüyük’e ilk kez nasıl AK Parti Belediyeciliğini kazandırmışsak, aynı şekilde önümüzdeki yerel seçimlerde de bunu tekrarlayacağız, bu başarıda gelmiş geçmiş tüm partililerimizin payı ve katkısı bulunmaktadır. Bozüyük teşkilatı olarak hedefimiz % 50’nin üzerinde oy almak ve seçimlerden yine bir zafer ile çıkmak olacaktır.” diyerek, yapmış olduğu çalışmalar ve Bozüyük’e katmış olduğu değerler için Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’ya teşekkür etti.
Konuşmasının devamında Türkiye’nin geçtiğimiz günlerde yaşadığı ekonomik savaştan halkımızın birlikteliği ve hükümetimize güveni ile zaferle çıkmaya başladığını belirten İlçe Başkanı Çetin önümüzdeki süreçte tüm sorunların çözüleceğini ve halkımızın Başta Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve hükümetimize güvenmeye devam etmesi gerektiğini söyledi.

AK Parti İlçe Başkanı Mesut Çetin’in açılış konuşmasının ardından söz alan Belediye Başkanı Fatih Bakıcı; “Sayın Milletvekilim, AK Parti İlçe Başkanım ve salonumuzu dolduran partimizin her kademesinden aramızda bulunan sevgili dava arkadaşlarım. bir bir birleşerek daha büyük biri oluşturan, ülkemizin yeniden inşası için gecesini gündüz kılan teşkilatımı ve her biri adına sizleri yürekten selamlıyorum. Düzenlemiş olduğumuz AK Parti Ekim ayı ilçe danışma toplantımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Daha mutlu, geleceğe güvenle bakan, daha sağlıklı, gülümseyen bir Bozüyük için buradayız.

Her mahallesi, her bulvarı, her caddesi ve her sokağı ile Bozüyük’te topyekün yeni bir şehircilik hareketi başlatmamızın üzerinden tam 5 yıl geçti. Şehrimizin inşası için durmaksızın çalışıyor, şehrimizi yeniden tasarlıyoruz. İnsan dostu bir sosyal çevre meydana getirmek için aralıksız yeni projeler üretiyoruz. Çünkü bizler biliyoruz ki;”Şehir değişirse, hayat değişir.” Yeni yolları, modern konut alanları, parkları ve tesisleriyle geleceğin Bozüyük’ü adım adım gün yüzüne çıkıyor. Daha çok park, daha çok fidan diyerek; yeşili kendine nâm olacak bir Bozüyük’ü birlikte var ediyoruz. Mahallelerimiz nefes alsın, insanımız hayatı özgürce meydanlarında, parklarında yaşasın diye durmadan çalışıyoruz. İhtiyaçlara çözüm sunarken değişen Bilecik’e taptaze bir soluk, gelişen Bozüyük’e yepyeni bir yüz kazandırıyoruz. İlçemizde dönüşüme önce zihinlerde, sonra çalışmalarımızda hayat veriyoruz. Köklerimizden gelen kültürü, tarihi mirası sahiplenerek geleceğe taşımak için her geçen gün yeni adımlar atıyoruz. Geçmişin ışığıyla gelecek nesilleri aydınlatan, tarihini yaşayan bir şehir haline gelebilmenin gururunu hep birlikte yaşayacağız. İşte bir çok ödül alan Bozüyük Kent Müzemiz ve projesi tamamlanan İnönü Savaşları Müzemiz bunların miladı olmuştur. İnanıyorum ki; hizmetleri ile Bilecik’e çağ atlatan, deneyimi ve bilgisi ile bizlere örnek olan, önceki dönem Belediye Başkanımız, mevcut Milletvekilimiz Sayın Selim Yağcı ve Sağlık Bakan yardımcımız Sayın Halil Eldemir’in desteğiyle bu projelerimizi ve daha nicelerini yine birlikte hayata geçireceğiz. Halkımızın tebessümünde şehrimizin geleceğini görüyoruz.

“Şehir değişirse Hayat değişir” felsefesiyle yol haritamızı şekillendirirken, hayata kattığımız her yeni projeyle şehrimizin geleceğini hep birlikte inşa ediyoruz. 5 yılda 160 projeyi hayata geçirmenin ve yüzlerce projeyi daha ilçemize kazandıracak olmanın gururunu tek bir cümle ile özetliyoruz.” dedi.
Başkan Bakıcı’nın konuşması uzun süre salondakiler tarafından alkışlanırken, Başkan Bakıcı’nın ardından konuşan AK Parti İl Başkan Vekili Haşim Balcı ise “24 Haziran da Bozüyük teşkilatımız her kademesinde yüksek bir performans ile çalıştı ve başarı elde etti. Bu performansı yaklaşan yerel seçimlerde de sürdüreceğinize inanıyorum. Bozüyük’te ki parti teşkilatımız ile AK Partiye gönül vermiş dava arkadaşlarımız ile ve en başta da Belediye Başkanımız Fatih Bakıcı ile aralıksız olarak çalışmaya devam ediyoruz.” diyerek toplantıya katılan tüm partililere teşekkür etti.
Toplantıda son olarak konuşan Bilecik AK Parti Milletvekili Selim Yağcı; Bozüyük Ekim ayı İlçe danışma toplantısında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek tüm dava arkadaşlarına AK Parti sevdalılarına teşekkür etti. Konuşmasının devamında Türkiye’nin geçmişte içinden geçtiği zor durumları aktararak “Aramızda bu anlattıklarımı çok iyi hatırlayacak partili dostlarımız bulunmakta, geçmişte bir anayasa kitapçığı ile paramparça olan bir ekonomi, hastane sıralarında maaş kuyruklarında geçmiş bir yaşam, ve daha nice çileleri gören milletimiz, AK Parti ile tüm bunları geride bırakmış ve yeni bir Türkiye’nin kapılarını aralamıştır. Muhtar dahi olamaz dedikleri bir lider bugün ülkemizi o durumlardan, bugün ki güçlü Türkiye’ye getirdi.”dedi. Mecliste yapılan çalışmaları ve hükümetin yoğun çalışmalarını partililere aktaran Milletvekili Selim Yağcı, Türkiye’nin dış güçlerce içine sokulmak istediği ekonomik savaştan nasıl galip geldiğini ve durumun ileri ki günlerde daha da düzeleceğini belirtti.
Türkiye’nin AK Parti ile birlikte üstlendiği Türk ve İslam dünyasının öncülüğü görevini şu sözlerle anlattı; “Dünya beşten büyüktür” sözü ile nerede bir mazlum varsa nerede ezilmiş bir halk varsa Türkiye oradadır, Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan da oradadır” dedi.
Konuşması sık sık alkışlar ile kesilen Milletvekili Selim Yağcı; konuşmasının son kısmında Bilecik’e Bozüyük’ yapılacak olan yatırımları anlattı. İkinci etabı ile devam edecek olan Lojistik köy çalışmalarının müjdesini veren Yağcı, ardından Gençlik ve Spor Bakanı ile yaptığı görüşme sonrasında Bozüyük’e yapılacak olan Olimpik Kapalı Yüzme havuzu projesinin ilçeye kazandırılacağını duyurdu. Yaklaşan yerel seçimler hakkında konuşan Milletvekili Selim Yağcı AK Parti belediyeciliği kentlerimize, ilçelerimize ve beldelerimize nice eserler, büyük projeler kazandırdığını ve halkımızın görev verdiği sürece buna devam edeceklerini söyledi.
Konuşmaların ardından partililer tarafından yöneltilen sorular cevaplandırıldı.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı