Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Pazaryeri Belediyesi Kendi Maskesini Üretmeye Başladı

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde Belediye Başkanı Zekiye Tekin önderliğinde koruyucu şeffaf siperli maske üretimine başlandı. Belediye Başkanı Tekin, ilçede ikamet eden gönüllü hanımlar ile birlikte Belediye Binası toplantı salonunda siperli maske üretimine başladı.

HABER » BÖLGE » Pazaryeri Belediyesi Kendi Maskesini Üretmeye Başladı » Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020 15:11
Pazaryeri Belediyesi Kendi Maskesini Üretmeye Başladı

Günde 500 siperli üreten gönüllü hanımlar, üretilen siperli maskeleri ilçede hizmet veren sağlık, emniyet, banka ve ilçe esnafına hediye ediyor.

Başkanı Zekiye Tekin” Ülkemizde ve tüm dünyada devam eden salgını dolayısıyla koruyucu tedbirler almaya devam ediyoruz. Biz de ‘Evde kal’ çağrısıyla böyle bir çalışma başlattık.

üretimine başladık. Ürettiğimiz maskeler, tüm yüz kısmını koruması hem de kolay temizlenmesi bakımında etkili oldu. İlk olarak sağlık çalışanlarına, polis, jandarma, ve banka çalışanlarına dağıtacağız.

arttıkça ilçedeki tüm vatandaşlarımıza dağıtmayı düşünüyoruz. Biz her daim sağlık çalışanlarının yanındayız.’’

Siperli üreten gönüllü hanımlardan Cevriye Kulaklı, ‘‘ Başkanımız Zekiye Tekin’in ‘Koronavirüs’ten korunmak için yapacağız.’ çağrısını alınca hemen buraya geldik. Sağlık ve emniyet çalışanlarımız için burada yapıyoruz. Karınca misali bizim de bir katkımız olsun diye düşünüyoruz.’’

Etiketler: , , , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ