Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in 10 Kasım mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i, ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde saygı ve rahmetle yâd ediyoruz.

HABER » KUTLAMALAR » Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in 10 Kasım mesajı » Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2021 17:41
Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in 10 Kasım mesajı

Gazi Mustafa Kemal, saygın bir lider ve komutan olarak, ecdat yadigârı vatan topraklarının savunulmasında, milletimizin istiklale kavuşma mücadelesinde önderlik yapmıştır.

Cumhuriyetimizi bu toprakların tüm renklerini kaynaştırarak inşa eden Gazi Mustafa Kemal, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başarmış, ’nin bağımsızlığı ülküsünü benimsemiştir.

Gazi’nin en büyük ideali, ’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak olduğu kadar milli iradenin, millet egemenliğinin her şart altında korunması ve savunulması olmuştur.

Milli irade, demokratik işleyiş zaman zaman kesintilere uğrasa da ülkemiz bugün Gazi Mustafa Kemal’in işaret ettiği demokratik hedefler doğrultusunda önemli mesafeler kat etmiştir.

Cumhuriyetin 98. yıldönümünü iftiharla kutlayan Türkiye, istikrar içinde güçlenmeye ve büyümeye, demokrasinin standartlarını her geçen gün yükseltmeye devam ediyor.

Bugün millet ile devlet arasındaki bağın, insanlarımız arasındaki kardeşlik, birlik ve bütünlük azminin her zamankinden çok daha kuvvetli olduğunu iftiharla ifade edebiliriz.

Bu düşüncelerle, vefatının 83. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi tekrar saygı ve şükranla anıyorum.

Etiketler: , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ