Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Ne çektin be ! Bilecik

Kuruluşun eşiği dediler yere göğe sığdıramadılar.  Cumhuriyetten bu güne her konuda pilot il seçildin ve herşeyin ilk denemesini sende yaptılar. Tutuyorsa tüm ülkeye yaydılar. Ama tutulmayan , ızdırap olan şeylerin bile eziyetini ilk ve son defa sen tattın.

HABER » KÖŞE YAZILARI » Ne çektin be ! Bilecik » Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2021 13:28
Ne çektin be ! Bilecik

Kurtuluş savaşının meşalesini bile sen yaktın. Gelelim günümüze; istanbul’daki fabrikalar istanbul’un havasını suyunu kirletiyor diye Bilecik’e taşınma kararı aldın. Yetmedi, istanbul’daki tren gümrüğü trafiği ve çevreyi etkiliyor diye Bilecik’e taşınma kararı alındı. Ülkemizin heryeri yataklarıyla doluyken, en çok hayvan habitatı bulunan ormanları olmasına rağmen, ormanlarını şirketlerine açtılar. Nüfusuna oranla çok fazla büyüklü-küçüklü fabrika olmasına rağmen çok yatırımdan muaf tutuldun.

Şimdi de döneminde az olan halkına işkence yapılması neden? ili turuncu kategoride ve en fazla yayılımı olan ilk beş il içerisinde. Bunun tek sebebi var o da fabrikalar. Kapat 15 gün fabrikaları, olsa yarı ödeneğini devlet veriyor, yani zengin daha zengin oluyor. de bir tane bile vaka kalmaz.

İnanıyorumki döneminde en nizami iller arasında birinciliğe oynar güzel Bilecik. Tabiki de sadece fabrikalara düşmüyor, sayın millet temsilcilerimiz de konuya el atması lazım. Ha, bazılarının artık ile bir bağlantısı yok artık ama temsil ettikleri ilin dertleriyle bari az da olsa ilgilensinler.

Lafa gelince STK’ yız diyenleri de görmedik çok şükür. O kadar fabrika var ve bu fabrikalarda sendikalar var. Ama sadece var. İlimizdeki fabrikalar sayesinde güçlü sendika olma yolundalar ama ilimize faydalarını da görsek artık. Her fabrikada çalışanlar bu döneminde çalıştıkları yerlerdeki alicengiz oyunlarına şahit oldu. Tabi susanlar da sessiz şeytan. Haklısınız,  eve ekmek götürüyorsunuz. Peki küçük esnaf olup da 1 yıldan fazla kaplı olan evine ne götürecek. Onlar fotosentez yapmıyor maalesef.
BİLECİK ne çekti be.

Etiketler: , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ