Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Ne Camiliyayla’ mışın be ! Talibin bitmedi !

Bilecik ilinin Bozüyük ilçesine bağlı olan orman köyü Camiliyayla köyüne mermer ocağı için talepler bitmiyor. Bir yenisi de İsparta’lı bir iş adamının yaptığı çed başvurusu idi.

Ne Camiliyayla’ mışın be ! Talibin bitmedi !
10 Kasım 2020 - 15:32

Daha önceden Afyonlu bir iş adamının Camiliyayla köyünün 3 km. kuzeyinde kalan bölgeyi Afyonlu bir iş adamının kuracağı mermer ocağı Bilecik valiliğince imzalanmıştı. Bozüyük Haber Ajansı olarak bu konuyu haber yapıp gündem oluşturmuştuk. Ne hikmetse Camiliyayla köyüne talepler bitmiyor. Bu taleplerden bir yenisi de İsparta’lı Grand Kanyon mermer gıda inş.nakl.san. ve tic.ltd.şti tarafından yapılan çed başvurusu idi.

Yapılan başvuru geçtiğimiz senelerde, orman yangınında yanan ve kül olan, daha sonraları ağaç dikimi yapılan yerler. İşin tuhaf tarafı, yangından sonra devletin buralara ağaçlandırmak için bir dünya ağaç fidanı ve dikim bedeline para harcamasıydı. İddiaya göre Domaniç’te yanan bölge ve Bozüyük’te yanan bölgenin tamamında, birçok mermer firmaları tarafından delik deşik edilip, mermer arama çalışmaları yapılmakta.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı