Muzaffer Yalçın ; “Ak partiden istifa ediyorum”

featured

Muzaffer Yalçın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi;
Adalet ve Kalkınma Partisinde 2003 yılında üye olarak , 2004 yılında il genel meclisi üyesi adayı olarak başlamış olduğum siyasi hayatıma 2004-2009 yılların da il genel meclisi üyeliği yaptım.2009 yerel seçimlerinde Ak Partiden belediye başkanı adayı olup 2009-2014 ve 2014-2019 yıllarında güzel ilçem Pazaryeri’ne 2 dönem Belediye Başkanlığı yaptım .

Halka hizmet Hak’ka hizmet anlayışı ile büyük projelere imza atarak ilçeme katkı sağladım.2019 yerel seçimlerinde partim tarafından tekrar belediye başkanı adayı oldum.Çeşitli entrikalar la seçimi kaybetttim.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan (bu can bu bedende olduğu sürece tren den inen tekrar trene binemez) sözünü Urfa Mitinginde söylemesi sebebi ile bizde bu sözü 2019 yerel seçimlerinde Pazaryeri halkına duyurduk.

Duygu sömürüsü yaparak mobing uyguladığım imajını verdiler.Kendisi ile 12 belediye işçisi mevsimlik işçi iken benim tarafımdan kadroya alındı.onlara kadroyu ben verdiğim halde sekreterlikten özel kalem müdürlüğüne geçtiğini ve mobing uygulandığını Fox tv ye kadar duyurdular.

Mevcut belediye başkanı o dönemin kadrolu işçisiydi,vasfı da özel kalem müdürü değil su sayacı okuma işçisi kadrosunda idi.Asıl kadrosu su sayacı okuma işçisi olduğu halde kendisine Ak masa da görev verdim işten atmadım, hatta 31 mart 2019 tarihine kadar işe gelememe raporu alarak maaşını belediye bütçesinden almış raporlu olarak seçim çalışmalarına devam etmiştir.

Ayrıca Pazaryeri belediyesinde özel kalem müdürü olarak bir kadro yoktur.işçi kadrosunda olan birinin memur kadrosunda özel kalem müdürü olması kanunen imkansızdır.
Pazaryeri hemşehrilerimle birlikte çok büyük hizmetler gerçekleştirdik,ilçemize 300 trilyonluk yatırımda pay sahibi oldum.

-50 yıllık hayalimiz Ahı dağı yolu
-Dereköy Barajı
-Belediye Hizmet Binası ve iş Ticaret Kültür merkezi
-Sağlık meslek lisesi
-Gençlik merkezi
-Belediye Kültür merkezi
-ilçe stadı
-Mezbahane
-Pazarlı bey konağı Kültür sanat evi
-Hanımlar Lokali
-Kapalı Halı Saha ve sosyal Tesis
-Yüksek okul öğrenci otağı
-Konferans salonu
-Dereköy kavşağı kör nokta,koca meşe yolunun düzeltilmesi 3 Km yol,Akgün seramik altı kör nokta,odun deposu ve Dereköy kavşağı arası 40 metre kamulaştırma
-Aqua Parklı yarı olimpik yüzme havuzu
-İlçe hamamı ve kapalı yüzme havuzu
-İlçe meydanı sokak sağlıklaştırma projesi
-Doğanlar Cami restorasyon
-Halk eğitim merkezi yaşam alanı
-94 konut projesi
-Beytepe sosyal tesisleri ve çevre düzenlemesi
-Pazarlıbey ve 17 Türk Devleti Anıtı,Makarnacı Hüseyin Baş Pehlivan anıtı
-Çamaşırhane
-10 adet park
-15 adet araç
-İmar planlarının revize edilmesi eski çevre yolunun kaldırılarak yeni yaşam alanı oluşturulması
-Kara Elmalar deresi Islahı
-Esemen çöplüğünün kaldırılması
-Yüzbaşı mahallesi sokak sağlıklaştırma
-Kara Mustafa Paşa Cami restorasyon ve imar durumu
-İlçeye yapılacak olan endüstri meslek lisesinin ödeneği çıkartılması imarının yapılması ihaleye hazır hale getirilmesi.

Bu hizmetlerin gerçekleştirilmesinde Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Pazaryerili Bakanlarımız Prof. Nabi AVCI, Doç.Dr Yalçın AKDOĞAN’a , Milletvekillerine Belediye Başkanı arkadaşlarıma Belediye ve İl genel meclisi üyelerime, ilçe teşkilatlarıma ve bize güvenerek 10 yıl boyunca Pazaryeri’ni yönetme yetkisi veren Hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum.Hep Birlikte Başardık Pazaryeri kazandı…

Geldiğimiz bu noktada merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun dediği gibi (Bir saniyesine bile hakim olamadığımız bir hayat için bu kadar fırıldak olmaya lüzum yoktur ) sözünün her zaman ilkem olarak gördüğümden siyasi hayatım boyunca her zaman hizmet odaklı oldum.Siyasi entrikalara çirkin siyasi projelere girmedim Dürüst ilkeli siyaset yapmaya yapmaya çalıştım.

Özellikle 2019 yerel seçimlerinde parti içinde ihanetlerle karşılaştım. Ak parti teşkilatlarında 2002 ruhunun kaybolduğunu toplum odaklı değil kişi odaklı bir siyaset anlayışının yer edindiğini üzülerek gördüğümden Ak partiden İSTİFA ediyorum..Kamuoyuna saygılarımla duyurulur..

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!