Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

MİLLİ MÜCADELE’NİN 100. YILINDA 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

Milli Mücadele ateşinin başlangıcı olan, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Bozüyük’te de büyük bir coşkuyla kutlandı.

HABER » BOZÜYÜK » MİLLİ MÜCADELE’NİN 100. YILINDA 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI » Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019 6:41
MİLLİ MÜCADELE’NİN 100. YILINDA 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törenler, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Müdürlüğü tarafından çelenk sunma töreni ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Gençlik Hizmetleri ve İlçe Müdürü Rüştü Yıldırım tarafından yapıldı.

Konuşmanın devamında tören şiirlerin okunması, halk dansları gösterileri ve genç sporcular tarafından yapılan gösteriler ile devam etti. Program sonunda İlçe Kaymakamı Hasan Yaman, Garnizon Komutanı Yzb. Murat Günhan ve Başkanı Mehmet Talat dereceye giren öğrencilere hediyelerini takdim ettiler.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Bayramı törenlerine İlçe Kaymakamı Hasan Yaman, Garnizon Komutanı Yzb. Murat Günhan, Cumhuriyet Başsavcısı Mahmut Bıçakcı, Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, Kurum Müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etiketler: , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ