Maaş haklarını arayan silikozis hastaları sorunlarını Bozüyük MHP ilçe başkanına anlattılar | Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

Maaş haklarını arayan silikozis hastaları sorunlarını Bozüyük MHP ilçe başkanına anlattılar

Bilecik ilinin Bozüyük ilçesinde yaşayan, emekli olup maaş alamayan silikozis hastaları, yaşadıkları sıkıntıları, Bozüyük MHP Bozüyük ilçe başkanı Serdar Pehlivan biraraya gelerek anlattılar.

ANA SAYFA » BOZÜYÜK » Maaş haklarını arayan silikozis hastaları sorunlarını Bozüyük MHP ilçe başkanına anlattılar Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2020 14:24
Maaş haklarını arayan silikozis hastaları sorunlarını Bozüyük MHP ilçe başkanına anlattılar

Silikozis hastalarının yoğun katılım sağladığı toplantıda, silikozis hastalarının SGK tarafından emekli edilmelerine rağmen senelerce emekli maaşı alamadıklarını, ellerindeki hasta raporuna görede hiçbir yerde çalışamadıklarını, evlerine ekmek parası götüremediklerini belirttiler.

AÇIZ, CEBİMİZDE PARA YOK, BİZLERİ DOLAP BEYGİRİNE ÇEVİRDİLER

Ocak 2019 yılında yapılan Türkiye çapında sahte raporlarla emekli olan insanlara karşı yürütülen operasyon dolayısı ile emeklilik haklarımız elimizden alındığını belirten silikozis hastaları, tekrardan rapor almak gittikleri Bursa ve Kütahya hastanelerinde çok büyük tutarsızlık yaşadıklarını, adeta zorluk çıkarmak içinde hastanelerin kendilerini dolap beygirine çevirdiklerini söylediler.

MÜFETTİŞ BİLE BURSA HASTANESİNİN RAPORLARINI ŞÜPHELİ BULDU

Açıklamalarına devam eden silikozis hastaları, devletin müfettişi bile Bursa Şevket Yılmaz Araştırma hastanesinin verdiği raporları şüpheli buldu. Bizleri ikinci bir hastaneye, yani Kütahya Evliya Çelebi araştırma hastanesine sevk ettiler. Orası dahada büyük problem, hastanede lakayitlik almış başını gidiyor. Zaten cebimizde para yok, harçla borçla aldığımız parayıda yolculuğa harcıyoruz.

AMAÇLARI BELLİ, BİZLERE ZORLUK ÇIKARTIP RAPORLARIMIZIN ORANINI DÜŞÜRMEK

Hastanelere git – gel sonucu doktorlar sonunda bizimle dalga geçer gibi oranlarımızı yüzde 40 tan, yüzde 20 ye düşürmeyi başardılar. Hatta doktorlar arasındaki konuşmaya kulak misafiri olduk. Kendi aralarında dediler ki “uğraşmayın verin Bursa hastanesinin raporunu” yani yüzde 20’yi. Eyy Allahım sen bizim aklımızı koru, çıldırmanın eşiğine geliyoruz.

EĞER HASTA DEĞİL İSEK NİYE BİZİ EMEKLİ YAPTINIZ, O ZAMAN RAPORUMUZU GERİ ALIN ÇALIŞALIM

Emekli olup maaş alamamak kadar kötü birşeyin olmadığını belirten silikozis hastaları, bu dengesizliğin çözülmesi için Bozüyük MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) ilçe başkanı Serdar Pehlivan ve başkan yardımcısı Murat Taşkın’a sorunlarını detaylı bir biçimde anlattılar. Silikozis hastalarının sorunlarını ilgiyle dinleyen Bozüyük MHP ilçe başkanı Serdar Pehlivan yaptığı konuşmasında şunları söyledi;

“Bozüyük’lü her bir hemşehrimizin sorunu muhakakki bizimde sorunumuzdur. Anlattıkların, bizimle paylaştığınız problem ve mağduruiyetlerinizi bir kardeşiniz olarak anlıyorum. Bu konuyu hassasiyetle değerlendirip, bize düşen görev, sorunlarınızı gerekli mercilere ileteceğiz. Temennim bu sorunlarınızın bir an önce çözülmesi yönündedir. Bunun için elimizden geldiğince çaba sarfedeceğim” dedi.

FACEBOOK HESABINIZ İLE HABERE YORUM YAPABİLİRSİNİZ
TARİH KURDU-
ENTERESAN HABERLER
NASIL YAPILIR
YAZARLARIMIZ
error: