Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

KENT KONSEYİ’NİN YENİ BAŞKANLIĞINA NURETTİN OYDU SEÇİLDİ

Bozüyük Kent Konseyi 3. olağan genel kurul toplantısında yapılan oylamada yeni Başkanlığa Nurettin Oydu seçildi.

HABER » BOZÜYÜK » KENT KONSEYİ’NİN YENİ BAŞKANLIĞINA NURETTİN OYDU SEÇİLDİ » Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019 14:52
KENT KONSEYİ’NİN YENİ BAŞKANLIĞINA NURETTİN OYDU SEÇİLDİ

3. olağan genel kurul toplantısı Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını Bozüyük Başkanı Mehmet Talat gerçekleştirdi.

Kent Konseylerinin kanunsal ve idari yapısına değinerek, asla bir siyasi gücün, merkezi hükümetin ya da yerel belediyenin siyasi güdümünde olmaması gereken bir yapı olması gerektiğini belirtti. Konuşmasının sonunda tüm adaylara başarılar dileyen Başkan Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, verimli bir dönemin olmasını temenni ettiğini söyleyerek, tüm adaylara başarılar diledi.

Konuşmasının sonunda delegeler tarafından belirlenen divan üyelerini oylamaya sunan Başkan divanı belirlemesinin ardından genel kuruldan ayrıldı. Yapılan oylama ile Divan Başkanlığına Erol Baltacı, katip üyeliklerine Özen Sevgili ve İsmail Topal seçildi.

Tüm delegelerin alfabetik sırayla oy kullandığı seçimin ardından oy sayımına geçildi. Yapılan sayımda Nurettin Oydu 63 oyla Başkanlığına seçilirken, diğer adaylar Osman Tekeli 54 oy, Mustafa Aksu 7 oy aldı ve 2 oy ise geçersiz sayıldı.

Başkanı’nın ve Yürütme Kurulu üyelerinin belirlendiği seçimlerin ardından diğer adaylar yeni Başkan Nurettin Oydu’yu tebrik ettiler. Yeni dönem Başkanlığına seçilen Nurettin Oydu, seçim sonuçlarının hayırlı olmasını dileyerek, herkese teşekkür etti.

Etiketler: , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ