Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Kent konseyi ne iş yapar ? Peki siz ne iş yaparsınız ?

Bozüyük Kent Konseyi başkanı Nurettin Oydu sosyal medyada ve çevrede dolaşan ” Kent konseyi ne iş yapar” sözlerine sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamada başkan oydu “elini taşın altına koymamış kişiler klavye başında haksız ve asılsız eleştirilerde bulunuyor, peki siz ne iş yaparsınız” diyerek son noktayı koydu.

HABER » BOZÜYÜK » Kent konseyi ne iş yapar ? Peki siz ne iş yaparsınız ? » Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2021 2:48
Kent konseyi ne iş yapar ? Peki siz ne iş yaparsınız ?

başkanı Nurettin Oydu sosyal medyada yaptığı açıklamada şunları belirtti;
“Bizler yürütme kurulu olarak göreve geldikten sonra, bizlerden önce görev yapan kent konseyleri gibi belediyemiz imkanları doğrultusunda çalışmalara başladık.

Bilindiği gibi kent konseyleri STK temsilcilerinden kurulan bir oluşumdur. Kent konseyinde seçilmiş başkan dahil hiç kimse maaş almaz ve çıkar sağlamaz. Yanlız belediye çalışanı olan ve belediyenin önerdiği bizim belirlemiş olduğumuz bir kişi genel sekreter olur, oda yalnız belediyedeki görevinden maaş alır, üzerinden almaz, her birimiz gönüllülük esasına dayanarak hizmet vermeye çalışıyoruz.

Yaklaşık 2 yıldır görev yapıyoruz, öncesi 8 ay içerisinde olarak çok yoğun çalıştık. sürecinde yine kurallar çerçevesinde etkinliklerde bulunduk. STK’ larımızın bizlere iletmiş olduğu konuları belediyemize ileterek çözüm yolları aradık. Açılmak istenen, bizim karşı çıktığımız sahaları hakkında büyük çalışmalarda bulunduk, sokak hayvanları olsun, çevre duyarlığı olsun her konularda belediyemiz imkanlarını ve belediye başkanımızın desteğini aldık.

Sizlere bir örnek vereyim uzaktan eğitimde olarak imkanları kısıtlı olan öğrencilerimize kültür merkezimize sabit birkaç bilgisayar koyarak öğrencilerimizin faydalanmasını belediyemize önerdik, başkanımız tablet projelerinin olduğunu Milli Eğitimin belirleyeceği öğrencilere verileceğini iletti ve 500 kadar tableti öğrencilerimize kazandırdılar.

Belediyemizin imkanları dahilinde uyumlu bir şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz. Bugüne kadar hiçbir STK’nın yönetim kadrosunda olmamış elini taşın altına koymamış kişiler klavye karşısında haksız ve asılsız eleştirilerde bulunuyor. Eksiklerimiz ve yapamadıklarımız illaki vardır ama art niyet yoktur.

Yemek, eğlence, tiyatro, gecelerine katılacaksınız ama, çocuk istismarı, kadına şiddet, İnönü zaferleri Metristepe etkinliklerine, ormanlarımızın, akarsularımızın ve yaban hayatının madenciler tarafından yok edilmesine rıza göstermediğimiz toplantılara gelmeyeceksiniz.

Sonra çıkıp sosyal medyadan ne iş yapar diye yazacaksınız. Sizlerin müdahil olmadığı belediyemiz ile birlikte imkanlar dahilinde STK’larımızın sorunlarına çare olmaya, sokak hayvanlarımızın sağlığına, beslenmesine, ormanlarımızın, akar sularımızın, yaban hayatımızın sürdürülebilir olmasına, çevre ve doğa temizliğine, yeri geldiğinde bireysel kişilerin dertlerine derman olmaya çalışır. Siz ne iş yaparsınız?”

Etiketler: , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ