İşten çıkartılan arkadaşları için toplanarak eylem yaptılar

featured

İŞTEN ÇIKARILMALARA DUR DEMEK İÇİN GELDİK

Fabrika önünde toplanan çok sayıda Türk Metal Sendikası üyeleri, işyeri hakkında slogan atarken, çıkarılan işçilerin yanında olduklarını söylediler. Burada basın açıklaması yapan Türk Metal Sendikası Eskişehir 1 No’lu Şube Başkanı Orhan Demir; “Bugün buraya emeğinin, alın terinin karşılığını almak için Türk Metal Sendikası çatısı altında toplanan Formplast emekçilerine uygulanan adaletsizliğe, hukuksuzluğa ve sadece sendikaya üye oldukları için işten çıkarılmalara dur demek için geldik.

ÇIKARILAN İŞÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ

Bizler devletini, milletini, vatanını seven, onun için canını feda eden, evine ekmek götürmek için gecesini gündüzüne katan Türk işçisiyiz. Haksızlığa, baskıya ve zulme asla boyun eğmeyiz. Şunu herkes iyi bilsin ki, Türk Metal Sendikası, haksızlığa uğrayan, baskı gören sendikaya üye oldukları için işten atılan tüm kardeşlerimizin yanındayız.

HUKUKİ ANLAMDA GEREKEN HERŞEY YAPILACAKTIR

Hiç endişelenmesinler. Yasalar çerçevesinde, hukuki anlamda gereken her şey yapılacaktır. Sendikamız ÇSGB’nin yetki belgesini vermek için gerekli yasal çoğunluğu sağlamış bulunmaktayız. Yani bu iş yerinde çalışan kardeşlerimizin yarısından fazlasının sendikamıza üye olmasıyla, sendikamız toplu iş sözleşmesi yapmaya hak kazanmıştır. Geride kalan ve hala üye olmayan, üye olmaya çekinen kardeşler sizde bir an önce üye olup arkadaşlarınıza destek olun, gücünüze güç katın” dedi.
Şube başkanın konuşmasının ardından sendika üyeleri fabrika önünden ayrıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!