Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

İnternetten telefon siparişi verdi yerine bant geldi

Bozüyük ilçesinde, internet üzerinden 2 bin 400 lira değerinde telefon siparişi veren 42 yaşındaki Barış Akbulut, telefon yerine bant gönderildiğini görünce şoke oldu.

İnternetten telefon siparişi verdi yerine bant geldi
09 Aralık 2022 - 19:07

Bir arkadaşının tanıdığı vasıtasıyla yurt dışında faaliyet gösteren bir alışveriş sitesini kendisine önerildiği belirten Akbulut; “Ben bu siteden 2 bin 400 lira değerinde telefon siparişi verdim. 2 ay sonra bana telefon yerine bant geldi. Bandı görünce çok şaşırdım. Hemen alışveriş sitesini aradım. Fakat muhatap hiç kimseyi bulamadım.

Ben buradan herkesi uyarmak istiyorum. Kimse bilmediği, özellikle yurtdışı alışveriş sitelerinden kesinlikle alışveriş yapmasınlar” dedi.

İnternetten yapılan alışveriş konusunda vatandaşların daha dikkatli olmaları yönünde uyaran Tüketici Hakları Derneği Bozüyük Şube Başkanı Hayrettin Sabırlı; Tüketicileri özellikle uyarmamıza rağmen hala internet alışverişlerine devam ediliyor. Evet internet alışverişlerine devam edilsin. Ama bilindik, güvenilir, emin ve sağlam alışveriş sitelerinde alışveriş yapmalarını öneriyoruz.

Dolandırıcılar her alanda cirit attığı gibi, telefon alanında, diğer alanlarda vatandaşların emeklerinin karşılığı olan paraları gasp ediyorlar. Yani biz tüketicileri dolandırıyorlar. Mağdur olmamanız için daha dikkatli, itinayla ve özellikle araştırarak alışveriş yapmanızı öneriyorum” dedi.
Kaynak: İHA

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı