GEREKEN CEZAYI ALACAKLARINA İNANIYORUM « Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

beylikdüzü escort

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

GEREKEN CEZAYI ALACAKLARINA İNANIYORUM

HABER » BOZÜYÜK » GEREKEN CEZAYI ALACAKLARINA İNANIYORUM » Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2019 0:44
GEREKEN CEZAYI ALACAKLARINA İNANIYORUM

Bursa’nın Gemlik ilçesinde bir gazinin kafede ayağını sehpaya uzattığı gerekçesiyle darbedilmesi olayında Bozüyük Şehit Aileleri ve Gaziler derneğinden kınama açıklaması geldi.

Şehit yakınları gaziler derneği başkanı İsmail Topal yaptığı açıklamada ” Gazimize yapılan saldırıyı nefretle kınıyoruz. Bu kutsal ülke için kanını dökmüş ,uvzunu kaybetmiş kahraman gazilerimiz baş tacı olacak iken ” Ben gaziyim ” demesine rağmen hala darp ediliyorsa bunları yapanlar ya kanı bozuk, ya vatansız yada şerefsizlerdir.

O gazi ki sizler evinizde rahat uyuyun diye canlarını seve seve vermeye hazır askeridir. O gazidir ki ülkenin bölünmez bütünlüğü için kendini feda edendir.

Türk adaletinden gazimize şiddet uygulayan bu şahıslara en ağır cezanın verilmesini istiyoruz. Bir gaziye yapılan böyle bir saygısızlığın cezasının hafif olmasını kesinlikle istemiyoruz.” dedi.

O BİR KAHRAMAN GAZİMİZ
Ömür, 2000 yılında Irak’ın kuzeyinde onbaşı rütbesiyle askerlik görevini tamamlamak üzere. Örgütün beslendiği ana kaynakları tespit ve imhası için uğraş veriyorlar.

Keskin nişancı olarak birçok başarılı göreve katılmış. 6 Mayıs 2010 tarihinde arkadaşları operasyona çıkıyor. Komutanı “Ömür sen kal, tezkerene sayılı gün kaldı, biz hallederiz” diyor.

Ömür, “Komutanım ben ne sizi ne de arkadaşlarımı yalnız bırakmam, ben de geleceğim” diyerek askeri araca biniyor.

Ömür’ün de içinde bulunduğu askeri aracın yolu tuzaklanmış. Tam zırhlı aracın geçişi sırasında uzaktan kumandalı bomba ile patlatılıyor.

O saldırıda bir şehit, çok sayıda gazi veriyoruz. Ömür de o gazilerimizden biri…

Ömür Karaman’ın ayağa kalkabilmesi tam 2 seneyi buluyor. Bu sürenin 6 ayı yoğun bakımda geçiyor. Vücudunda 34 şarapnel parçası var. O parçalardan biri de kafasının içinde…

Yüzde 92 raporu veriliyor.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ
YAZARLARIMIZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Enable referrer and click cookie to search for pro webber