FATİH BAKICI ‘İNSAN ŞEHRİN AYNASIDIR’ DİYEREK PROJELERİNİ BOZÜYÜK HALKINA SUNDU

featured


Bozüyük AK Parti Belediye başkan adayı Fatih Bakıcı Grand Çalı otelde düzenlenen programda projelerini Bozüyük Halkına tanıttı. Kalabalık bir izleyici kitlesine projelerini sunmadan önce ,geçmişte yaptığı projeleri sinevizyon gösterisiyle davetlilere izleten Fatih Bakıcı “Şehir değişirse hayat değişir diyerek çıktığımız bu hizmet yolunda her daim asıl amacımız, insanımızın hayatını güzelleştirmek üzerine oldu.İzlediğimiz filmde hep birlikte gördük. Son beş yılda gerçekleştirdiğimiz 160 projenin her biri bugün hayatımıza hizmet eden birer güzellik oldular.Her iş gününü, insanı için planlayan, hizmet üreten ve yaşama sunmak için gecesini gündüz kılan, tüm mesai arkadaşlarıma huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. Her biri ile gurur duyuyorum.” dedi.

BU BAŞARI BİR TAKIM BAŞARISIDIR

Konuşmasına devam eden Bakıcı “Her birinize gönülden verdiğiniz emekleriniz için, sınırsız desteğiniz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum .Sivil toplum kuruluşlarımızın değerli temsilcileri, sizlerle birlikte istişare içinde bu hizmetleri gerçek kıldık. Göstermiş olduğunuz ilgi ve desteğinize bir daha buradan teşekkür etmek istiyorum.Bu başarı tek başına bir Fatih Bakıcı başarısı değil.Bu başarı bir takım başarısıdır. Bu başarı ailelerimizle birlikte var ettiğimiz bir başarıdır.

MUHALEFETİN 5 YILDA 160 PROJE OLMAZ SÖZLERİ

Muhalefetin 5 yılda “160 proje olmaz” sözlerini memnuniyetle karşıladığımızı ve şaşkınlıklarını anladığımı özellikle belirtmek istiyorum. Çünkü 90’lı yılların zihniyeti ile bu hizmet hızını anlamak inanın ki kolay değil.
İşin sırrı; ilçesine inanmış, sandıktan aldığı yetkinin sorumluluğunu taşıyan, gecesini gündüz kılarak 5 yılı 30 yıl gibi çalışan Bozüyük severlerde saklı. Çünkü bu topraklar Atatürk’ün de dediği gibi “Bir milletin makus talihinin değiştiği” topraklar.
Hamurunda diriliş ruhu olan bu topraklar kendi talihini, kendi kaderini değiştiremez mi?
Değiştirdi ve değiştirmeye de devam edecek inşallah.

BOZÜYÜK TE FARK YARATAN BİR GÜÇ DAHA VARDI ,O DA DEVLETİMİZİN GÜCÜ

Belediye olarak gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık. Ama Bozüyük’te fark yaratan bir güç daha vardı.
Neydi o?
Devletimizin gücü. Genel yerel işbirliği sayesinde ilçemizin yatırım kaynaklarını en üst seviyeye çıkarttık. Artarak da devam edecek inşallah.
Yüksek Hızlı Tren, İşte 724 konutluk TOKİ evleri. Üniversitemiz,
2 milyon TL kamulaştırma bedeli ödeyerek Sağlık Bakanlığımıza devrettiğimiz arsaüzerine yapılan Şehir Hastanesi. Böylelikle 3 ayrı hastane derdini de çözmüş olduk.
Ve 11 okulumuz .
Yine devletten ilçemize hibe kaynaklarıyla kazandırdığımız, kent ormanımız ve kapalı spor salonumuz.
Bizler hizmeti de hizmete kaynak bulmayı da Bozüyük olarak öğrendik artık.

DAHA FAZLASINI YİNE BİRLİKTE MÜMKÜN KILACAĞIZ

Önceki dönem Milletvekilimiz Sayın Halil Eldemir’e Bozüyük adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizleri hiç yalnız bırakmadılar. Dirsek temasımız her zaman devam edecek inşallah. Bu dönem yine çok güçlüyüz. Çünkü hem yerel hem genel tecrübesi ile 3 dönem Bilecik Belediye Başkanlığımızı yapan, Milletvekilimiz Sayın Selim Yağcı ile hizmet yolunda yan yana yürüyeceğiz.İl başkanımız Sayın Fikret Karabıyık, İlçe Başkanımız Sayın Hüsnü Ersoy, Bilecik Belediye Başkanımız Sayın Nihat Can ve tüm parti teşkilatımızla canla başla ilçemiz için üretmeye devam edeceğiz.

ÖRNEK ALINACAK BOZÜYÜK YILLARI OLACAK”

Büyük bir mutlulukla, söylediklerimizden daha fazlasını şehrimize kazandırmış olmanın gururu içinde, başımız dik, anlımız ak bir şekilde yeni seçim dönemine adım atıyoruz.İnşallah yeni beş yıllık hizmet dönemimiz,örnek alınacak Bozüyük yılları olacak. Gönülden gönüle sevgilerin büyüyeceği bir hayat inşa edeceğiz.Yine birlikte, yine el ele, yine omuz omuza.Kimsesizin kimi olmaya, dertleri azaltıp, mutlulukları çoğaltmaya devam edeceğiz. Her kesimden ama her kesimden insanımızın hayatına dokunacak projelerle yeni bir döneme başlıyoruz.

NELER YAPACAĞIZ

Neler yapacağız? Projelerimizden bazılarını maddeler halinde sıralayarak başlamak istiyorum.
1-Engelli Rehabilitasyon Merkezi
2- Emeklilerimize Hizmet Verecek Olan İkinci Bahar Kafeteryası
3-Kent Ormanında Yapılacak Olan Hayvan Barınağı
4- Sivil Mimari Yapılarımızın Restorasyonu ve İşlevlendirilmesi
5-Güneş Tarlası Projesi
6-Hal Alışveriş Merkezi, Meydan Düzenlemesi ve Otoparkı
7-Katlı Otopark
8-Bilim ve Sanat Merkezi
9-Kapalı Yüzme Havuzu
10-Milli Mücadele ve İnönü Savaşları Müzesi
11-Organik Çiftlik Temalı TrafikEğitim Parkuru
12-Organik Yöresel Ürünlerimize Pazarlama ve Markalaşma Desteği
13-Mobil Kanser Tarama Aracı
14-Cumhuriyet Meydanı Düzenlemesi ve Otopark Projesi
15-Atış Poligonu
16-Her Okula Müzik Odası
17-Dodurga Barajı Çevre Düzenlemesi ve Olta Balıkçılığının Yaygınlaştırılması
18-Sofular Yaylası Gençlik Kampı
19-Roman Şenliği
20-İhtiyaç Sahibi Ailelerimizin Çocukları İçin Ücretsiz Tam Gün Kreş
21-Şehir İçi Trafiği Rahatlatacak Akıllı Trafik Sistemi

İfade ettiğim bu 21 proje gelecek 5 yılın ön müjdeleri. Tüm projeleri buradan tek tek anlatmayacağım. 5 yılda 160 projeyi hayata geçiren bir belediyecilik anlayışının, ikinci beş yılda anlatacakları da daha az olmayacaktır. Her bir projemizi hazırladığımız dokümanlar ile sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.
Bugün sizlerle 9 ana Bozüyük projesini detaylandırarak paylaşmak istiyorum.

HAL ALIŞVERİŞ MERKEZİ VE MEYDANI
4000 m2 alan üzerine inşa edilecek bu proje ile Bozüyük’e yakışacak, ilçe insanımızın tüm sosyal ihtiyaçlarının tamamlanacağı bir AVM’yi gerçek kılacağız.

1600m2 alanda alışveriş merkezimiz olacak.
Sinema salonları, fastfood alanları, çocuk eğlence alanları ve kafeteryasıyla, oyun eğlence alanıyla her yaş grubumuzun beklentilerine cevap verecek muazzam bir proje geliyor.
Meydanı ve 150 araç otopark kapasitesiyle hayata geçecek bu proje; ilçemize canlılık, hareket, istihdam ve yaşam enerjisi katacak.

Vizyon filmlerini ülke insanımızla aynı anda izleyeceğiz, markalarla aynı anda buluşacağız. Ana kentlerde gençlerimiz hangi imkanlara sahipse ilçe gençliğimde ona sahip olacak. Bunu istememizden daha doğal ne olabilir ki?
İstedik, projelendirdik ve gerçek olacak inşallah.

KAPALI YÜZME HAVUZU
Son billboardlarda müjdesini vermiştik. Devletimizin gücünün ilçemizin gücü olduğunu kanıtlayan dev bir proje daha.Milletvekilimiz Sayın Selim Yağcı’nın gayretleriyle ilçemize sunduğumuz önemli bir proje. 3500m2 alan üzerine inşa edilecek yarı olimpik kapalı yüzme havuzumuz. Modern mimarisi ve iç donanımı ile tam bir spor yaşam merkezi.
Seyirci tribün alanı, dinlenme alanı, çocuk spor alanı, hamamı, saunası ve kafeteryası ile yeni nesil bir Bozüyük projesi.
Bozüyük’e sporla iç içe bir yaşam sunacağız.
Konuşmamın başında ifade ettiğim gibi; “Şehirler insanının aynasıdır. ” Bizlerin gençliğinde olduğu gibi, çocuklarımız toprak alanlarda, boş arazilerde top koşturmasın istiyoruz. Tenis kortu, yüzme havuzu, spor salonu için lüks hizmetler demesinler istiyoruz. Bizler gençken tanışamadık bu hizmetlerle. Ama şimdi onlarla birlikte bizlerde bu hizmetleri keyifle kullanıyoruz.Gençlerimizi bu mekanlarda, ülkemizi temsil edecek yeni yıldız sporcular olarak yetiştirebilmek ,hepimiz için bir gurur vesilesi olacak.

KATLI OTOPARK
Bozüyük’te otopark artık bir ihtiyaç. Gelişen şehir yaşamının doğal bir sonucu olarak karşımıza çıkan bu ihtiyaca cevap verecek projeler geliştiriyoruz. 300 araç kapasitesine sahip bir katlı otopark projemiz var.
Hal projemizde planladığımız 150 araçlık otopark ile toplam 450 araçlık kapalı otopark çözümü sağlanmış olacak. Şehrimize, trafiğe nefes aldırmış olacağız.Yine trafiği rahatlatacak akıllı kavşak uygulamalarımızla da trafiğe yönelik çözümlerimiz etkin bir şekilde devam edecek.

ORGANİK ÇİFTİK TEMALI TRAFİK EĞİTİM PARKI
Ağaç yaşken eğilir der atalarımız. Ve hepimiz için dile getirilen bir atasözüdür.Bu proje işte bu ideale hizmet edecek Türkiye’ye örnek olacak bir proje.Dünyanın teknoloji ile sardığı gençlerimiz artık sebzeyi, meyveyi bilgisayar oyunlarında yetiştiriyor. Çocuklarımız tabiki günümüz teknolojisi ile yetişecekler ama bir yandan da yaşamın gerçeği ile de buluşmalılar.
Çileği koklamalı, domatesi sulamalı, meyveyi dalından koparabilmeli, doğal olanı da öğrenebilmeli.İşte bu proje aslında bir çocuk çiftliği. İçinde yolları olan, trafik kurallarını barındıran bir çocuk şehri.
Orada hem toprağa dokunacaklar, hem trafik kurallarını öğrenecekler. Yaşayarak, deneyimleyerek doğayı ve şehir trafiğini içselleştirecekler. Trafikte saygılı , kurallara riayet etmeyi toplum düzeni sayacak bir nesil ,bu proje ile Bozüyük’te yetişmeye başlayacak.

BİLİM SANAT MERKEZİ
Az önce ifade ettiğim gibi milenyum nesli ile bir arada yaşıyoruz. Onları anlamak, ihtiyaçlarına cevap vermek, içlerindeki enerjiyi bilime ve sanata yönlendirme gerekliliğini sorumluluk olarak kabul ediyoruz.
İşte bu proje, bu düşüncenin ürünü. 3500 m2 alan üzerine inşa edilecek bir BilimSanat Merkezi.
Çocuklarımız nasıl doğayı ve yaşamı deneyimleyerek öğrensinler istiyorsak bilimi de sanatı da görerek, tecrübe ederek, öğrenimlerine katsın itiyoruz.
Bu proje aynı zamanda bir yetenek keşfetme merkezi. Resim ve müzik atölyelerinde de sanata eğilimi olan gençlerimizi keşfedeceğiz.Merkezimizde başka neler olacak? Akıl oyunları,Robotik kodlama , biyoloji, kimya , ahşap ve tasarım atölyeleri olacak. Deney odalarında ise atölyede öğrendiklerini uygulayarak bilimin sırları içinde yolculuğa çıkacaklar.
Kütüphanesi, kafeteryası gibi tüm sosyal donatı alanlarını barındıracak. Geleceğin bilim adamları işte bu odalarda keşfedilecek. 7D sinema ve 3D sınıfı da buradan vereceğim müjdeler arasında.

MİLLİ MÜCADELE VE İNÖNÜ SAVAŞLARI MÜZESİ
Her şehrin bir tarihi, her coğrafyanın üzerine kazınmış bir hikayesi vardır. Bu topraklar Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk müjdesinin verildiği topraklar. Bu topraklar milli mücadele yıllarında işgale dur diyen, büyük taarruzun ön ayak seslerinin duyulduğu topraklar. Batı cephesi komutanı İsmet İnönü’nün “Bozüyük yanıyor” diye telgraf çektiği , akabinde İnönü zafer müjdesini verdiği topraklar. İnönü savaşında, dört bir taraftan gelerek bu ülke için toprağa düşen nice şehitlerimizin iç içe yattığı şehitliğimiz işte bu destanın emaneti

İnönü zaferleri müzemiz bu topraklarda yükselecek ama ülkemizin müzesi olacak. Türkiye ;Milli mücadele tarihini görmeye buraya gelecek. Milli eğitim bakanlığımızla yapacağımız ortak çalışma ile tüm gençlerimiz kurtuluş savaşımızın kırılış noktası olan bu topraklarda, kurtuluşu anlamaya gelecek.

Akpınar şehitliğimizin yanına inşa edilecek bu müzemiz,4360m2 alan üzerine yerleşecek.
Teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanılarak hazırlanacak. Sergi salonları, 220 kişilik çok amaçlı salona sahip olacak müzemiz aynı zamanda bir kültür merkezi olarak hizmet verecek. Bir çok etkinliğimize ev sahipliği yapacak olan mekanımız yeni buluşma noktalarımızdan biri olacak. Hediyelik eşya objelerimizi geliştirecek, ayrılan ziyaretçilerimizle bizden bir parçayı dünyanın dört bir yanına ulaştırmış olacağız.

Çevre düzenlemesi ve anıtlar ile şehitliğimiz de hak ettiği görsel güce sahip olacak. Bu proje ile tarih ve kültür turizm pastasından Bozüyük’e önemli bir pay kazandırmış olacağız.

Yeniden tekrarlamak istiyorum. Önümüzdeki yeni dönem de Bozüyük’ün her kesimine yönelik projelerle, kazandırmaya odaklanacağız.
İlk beş yılda hizmet mahrumiyetimizi gidermek için ilçe eksiklerimiz üzerinde bir inşa süreci yaşadık. Alt yapı ve üst yapı hizmetlerimiz artık rutinine girdi. Şimdi hız kesmeden daha özel çalışmalara başlıyoruz. Halk sağlığını gözeterek geliştirdiğimiz bu proje her hanemizi ilgilendiren çok özel bir çalışma.Kanser Tarama Merkezini vatandaşımızın ayağına getiriyoruz.
Nasıl getiriyoruz?
ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK OLAN MOBİL KANSER TEŞHİS ARACI ile
Bu projeyi özellikle çok önemsiyorum. Çünkü erken teşhisin hayat kurtaracağı bir konudan bahsediyoruz. Sağlıktan bahsediyoruz. Mahalle mahalle dolaşarak, köy köy gezerek ayağınıza kadar gelecek olan bu araç önemli bir çalışma gerçekleştirecek. Konusunda uzman sağlık kadrosu gözetiminde sağlık taramanız gerçekleştirilecek.Burada devlet kaynaklarından bir daha destek alacağız.
Bakanlığımız bu araç için 525.000 TL değerinde mamografi cihazını Bozüyük’e hediye edecek. Sözümüzü aldık.
Şimdiden ilçemiz için hayırlı olsun diyorum.

YÖRESEL BOZÜYÜK LEZZETLERİ MARKALAŞACAK
İlçemizin çok önemli tatları var. Hatta bazıları sadece bizde var. Bu dönem yöresel tatlarımız için marka geliştirme çalışmalarına ağırlık vereceğiz.Pancar pekmezimiz, poy biberimiz, kamber biberimiz için pazarlama desteği verecek, girişimcilerimizi teşvik edeceğiz.Ev kadınlarımız aile bütçelerine katkı sağlayacak. Evlerimiz birer gıda atölyesine dönüşecek. Ev hanımlarımızın evlerinde üretecekleri ürünleri, belediye olarak satın alacak veilk olarak belediye işletmelerinde satışını organize edeceğiz. Akabinde ülke genelinde satış pazarlama ağı için gerekli projelendirmeleri yapacağız.
Hanelerimiz kazanacak, Bozüyük kazanacak, lezzetlerimizi önce Türkiye sonra dünya tadacak. Biliyorum ki Bozüyük kazanmak istiyor. İşte kazanmak için hep birlikte çalışmamız gerekiyor.
Değerli Bozüyüklüler;
Ben bir esnaf çocuğuyum. Küçük yaşlardan itibaren ticaretle doğal olarak hep iç içe oldum. Öğrendiğim bir şey varsa o da kaynaklar hep sınırlıdır. İyi kullanmak gerekir.
Öğrendiğim ikinci husus senin olmayanı harcamak kolaydır. Senin olmayanda hak vardır. İsraf edilemez.
Öğrendiğim diğer konu ise her zaman yasa ne diyorsa ona uymak bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak boynumun borcudur. Kanuna karşı gelmeyiz.
Maalesef bu günlerde konuşulan ve sen yap, sen olur dersen biliyoruzki yaparsın denen bir vaat var.Ücretsiz su.
Huzurlarınızda bu konuya bir açıklık kazandırmak istiyorum.
Ekibimizle birlikte bu konuyu araştırdık. Hukuki alt yapısını inceledik. Şimdi sizinle konuyu birlikte irdeleyelim.

10 TONA KADAR SU ÜCRETİ ALINMAMASI GİBİ BİR UYGULAMANIN YASAL BİR DAYANAĞI YOK

10 Tona kadar su ücreti alınmaması gibi bir uygulamanın maalesef yasal bir dayanağı yok. 2002 yılında çıkan 4736 sayılı kanun derki “kamu kaynakları, kamu zararı oluşturacak şekilde kullandırılamaz”
Bizler Bozüyük olarak hiçbir zaman, hiçbir şart altında yasalara karşı durmadık. Duranın da yanında olmadık. Yani yasa gereği, kanunen su parası alınmak zorunda. Ben sizi kandıramam.

Dünya var oldukça bitmeyecek tek enerji olan Güneşi Bozüyük’e hizmetkar kılacağız..
Bozüyük güneş ekip, güneş toplayacak.
Biz kazanacağız, enerjimizi biz üreteceğiz, biz kullanacağız. Bozüyük doğamız, bunun için biçilmiş kaftan.
Gerekli tüm çalışmaları tamamladık. İlgili bakanlıklarımızla görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Devlet destekli, çevreci, temiz enerji. Bunun için yapmamız gereken tek şey, kolları sıvamak Bizler hizmet etmek için buradayız. Tek gayemiz; şehrimizin ruhuna katkı sağlayacak, onu besleyecek bir rüzgâr estirmek. Biz, bu rüzgârın peşindeyiz. Ve bu rüzgarı hız kesmeden estirmeye devam edeceğiz.
Böylelikle geleceğimizi şekillendirecek 21 projemizi paylaşmış olduk.
Değerli hemşehrililerim;
5 yıl önce “halka hizmet, hakka hizmet” düsturuyla çıktığımız bu yolda çalışmaktan hiç yorulmadık. Hep bir olduk, birlik olduk, birlikte Bozüyük olduk. İnsan odaklı ve insan dostu şehir anlayışını ihya etmek için var gücümüzle hep birlikte çalıştık.
Çünkü biliyor ve inanıyoruz ki;
BOZÜYÜK DEĞİŞİRSE, HAYAT DEĞİŞİR
BOZÜYÜK GELİŞİRSE, BİLECİK GELİŞİR
BİLECİK GELİŞİRSE, TÜRKİYE GELİŞİR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!