Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Emeklilerimiz insanca yaşayabileceleri bir maaş artışını hak ediyor

Bozüyük Birleşik Emekliler Sendikası tarafından, yapılan basın açıklamasında şube başkanı Nazmi Yüksel “Emeklilerimiz insanca yaşayabileceleri bir maaş artışını hak ediyor” dedi.

Emeklilerimiz insanca yaşayabileceleri bir maaş artışını hak ediyor
02 Ocak 2023 - 23:38

İntibak yasası’nın bir an önce meclisten geçmesi gerektiğini bildiren Bozüyük Birleşik Emekliler Sendikası Şube Başkanı Nazmi Yüksel şunları söyledi;

“Kamuoyunun da takdir edeceği gibi emeklilerimiz, uzun yıllardan beri açlık ve yoksulluk sınırı altında yaşamakta olup yaşam mücadelesi vermekte, çocuklarını okutmada, evlendirmede, evine ekmek götürmede, elektrik-doğal gaz faturalarını ödemede büyük zorluklar yaşamaktadır.

Özel sektörde, kamuda çalışarak, esnaflık yaparak, çiftçilik yaparak yıllarını milletimize hizmet etmiş emeklilerimiz insanca yaşayabilecekleri bir emekli maaşı almayı fazlasıyla hak etmektedirler.

Bu çerçevede devlet yetkililerimizden talebimiz, 3 Ocak 2023 günü açıklanması beklenen emekli maaşlarının askeri ücretin üzerinde olacak şekilde düzenlenmesi, bayram ikramiyelerinin bir maaş tutarında olması, emeklilerin sağlık katkı paylarının kaldırılması ve Anayasa mahkemesi kararı gereği çıkması gereken intibak yasası’nın ivedilikle meclisten geçirilmesidir” dedi.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı