Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Doğanın tadını pedal çevirerek çıkartıyorlar

Bozüyük Doğa Sporları Topluluğu (BODOS) ekibi, birbirinden güzel çeşitli doğa etkinlikleri düzenleyerek kendilerinden sık sık söz ettirmeye başardılar.

HABER » BOZÜYÜK » Doğanın tadını pedal çevirerek çıkartıyorlar » Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2021 23:45
Doğanın tadını pedal çevirerek çıkartıyorlar

2 yıl önce birkaç kişinin doğada ilk pedal çevirmesiyle başlayan macera, şuan 20 kişilik bir ekiple devam ediyor. Ortak noktaların bisiklet ve doğa olduğunu ifade eden ekibin basın temsilcisi Ali Açan, gruba katılan herkesin doğa ve sporu seven insanlar olduğunu söyledi.

Açan, şu açıklamada bulundu; “Bozüyük’te bu şekilde aktif bir dernek veya topluluk yoktu. Öyle olunca yalnız olarak bisiklete biniyor ve doğada zaman geçiriyorduk. Birbirimizi bisiklet ve doğa sayesinde sosyal medyadan , bisiklet ve doğa sebebiyle bulduk.

Bir kaç kişi olunca bizleri görüp çevremizdeki arkadaşlarımızda bisiklet alıp etkinliklerimize katılmaya başladılar. Böylece daha kalabalık etkinlikler yapmaya başladık.

Grubumuzda şu an 20 kişi ve yaş ortalamamız 35-40. Herkes çalışıyor ve müsait olduğu zamanlarda bir araya gelip bisiklet ve yürüyüş turları yapıyoruz.

Çevremizdeki pek çok köy, yayla, şelale, gölet ve kanyonlara gittik. Bazı mağaralara girdik. Doğa bakımından ilçemizi çok şanslı görüyoruz. Bir çok arkadaşımız bisiklet sayesinde etkinliklerimize katılınca “Bozüyük’te böyle doğal güzellikler olduğunu bilmiyordum.” şeklinde kendisini ifade ediyor.

Zaman zaman bir kaç günlük kamplı bisiklet turları da yapıyoruz. Yakın zamanda yaylalarından Domaniç Yaylalarına 2 gece 3 günlük kamplı bisiklet turu gerçekleştirdik. Salgın süreci bittikten sonra bisiklet ve doğa seven herkesi aramızda görmekten mutluluk duyarız” dedi.

Etiketler: , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ