Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Dodurga halkı fabrika atıklarına isyan etti

Dodurga Beldesinde yaşayanlar belediye sınırları içine bir fabrika tarafından atılan atıkların atılmaması konusunda başta belediye başkanı ve vatandaşlar tek yürek oldu.

HABER » BOZÜYÜK » Dodurga halkı fabrika atıklarına isyan etti » Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2021 17:07
Dodurga halkı fabrika atıklarına isyan etti

Konuyla ilgili açıklama yapan Dodurga Başkanı Selim Tuna, belde sınırları içerisine hiçbir fabrikanın atığının atılmasını istemediklerini söyleyerek, “Beldemizde Karga yuva mevkiinde özel fabrikaya ait atıklar gelmektedir.

Beldemizde hiçbir fabrikanın atığını istemiyoruz. Nedeni ise sağlığa zararlıdır, kimyasal ve tehlikeli atık içerdiği söylenmektedir. Bu atıkların atıldığı yerde tarım arazilerimize çok yakındır. Meraya çok yakındır. Küçükbaş ve büyükbaş ahırlarımıza çok yakındır. Merada hayvan otlatamıyoruz.

Yağmur ve kar yağdığında sular meraya ve tarlalarımıza akmaktadır. Bu tesis kurulurken atık ve toprak arasında yalıtım yapılmamıştır. Atık getiren kamyonların kasaları açık olduğu için çevreye ve yollara zarar vermektedir. Araçlar çok hızlı giderek tehlike arz etmektedir.

Tüm siyasi partilerimiz, muhtarlarımız, derneklerimiz ve tüm halk olarak bu atığın beldemize gelmesini istemiyoruz. Temiz çevre, temiz doğa ve temiz istiyoruz” dedi.

Etiketler: , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ