Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Devletin dini adalettir, siz adaleti bitirdiniz

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün TBMM Bütçe Görüşmeleri’nde İktidarı sert bir dille eleştirdi. Tüzün “Devletin dini adalettir, siz adaleti bitirdiniz, Türkiye Cumhuriyeti Devletini Katar’da küçük duruma düşürdünüz” dedi.

HABER » SİYASET » Devletin dini adalettir, siz adaleti bitirdiniz » Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2021 17:41
Devletin dini adalettir, siz adaleti bitirdiniz

2022 yılı Merkezi Yönetim ve Bütçe Kanunu Teklifi görüşmeleri kapsamında Bütçesi görüşmelerinde Grubu adına konuşma gerçekleştiren Yaşar Tüzün, İktidarı eleştirdi. Konuşmasının başında “Bu güne kadar çok şey konuşuldu, çok şey anlatıldı.

Uygulanmasını istediğimiz çok farklı konular gündeme geldi fakat İktidar tarafından reddedildi. Sizler sözlerin hepsini dinleyin en güzeline talip olun, ama sizler kimseyi dinlemiyor, ben yaptım oldu mantığında hareket ediyorsunuz. Nisa suresinin 58. Ayetinde “devletin dini adalettir” demektedir.

Eğer siz Cumhuriyeti Devletinde adaleti yok ettiyseniz, adaleti arka bahçesi haline getirmişseniz, adaleti bitirmişsiniz demektir. Liyakatlı kimseye yetki vermediniz, onları dikkate almadınız. Ortak akıl ile hareket etmediniz, ortak aklı egemen kılmadınız. Bütün yetkiyi bir kişiye devrettiniz.

Siz 2002 yılında Keçiören’de halk içinde otururken şimdi 1000 odalı kaçak sarayda oturuyorsunuz. Kamu mallarını sattınız, Kamu arsalarını sattınız. Bugün de Katar’a para istemeye gidiyorsunuz. Gerçekten adaleti yok ettiniz, kalkınmayı iflas ettirdiniz” dedi.

CHP Milletvekili konuşmasının devamında bütçenin kimseye faydası olmadığını ve vatandaşımızın mağduriyetinin devam edeceğini söyledi. Tüzün “Unutmayınız ki sorunun kendinde olduğunu anlamayan insanlar, çözümün başkalarının huzurunu bozmakta bulur.

Sezgin Baran Korkmaz’a Bakanlığın kapısını açıp yurtdışına kaçmasına izin verenler, ülkemizi ve baronların çadır kurduğu bir ülke haline getirmişlerdir. Ayakkabı kutularına kılıf uydurup, 4 Bakanı yargıdan kaçıranlar hiç kimseye ahlak dersi vermeye kalkmasın.

Görüşmekte olduğumuz bütçe tarihte ilk defa sahipsiz halde kalmıştır. Hazine ve Maliye Bakanı görüşmeler tamamlanmadan görevden affını istemiştir. Af nedir? Bakan tutukluydu da af mı istedi? Geçim derdinde olan vatandaşlarımız bütçede kendine yer bulamamıştır. Bu bütçe kimseye destek vermeyecektir. Bizler olarak bu bütçeye red oyu vereceğiz” dedi.

yaptığı enflasyon açıklaması ile gündem olan ’e de konuşmasında yer veren Tüzün “Tayyip Erdoğan’ı Üzmeyen İstatistik Kurumu kısa adı olan Kurum ’de %21 enflasyon var diyorsa hemen Tarım Kredi Kooperatifi gibi market açsın 83 milyon orada alışveriş yapalım” dedi.

CHP Milletvekili konuşmasının bölümünde ise yapılacak ilk seçimde Millet İttifakı Cumhur İttifakını yenecektir dedi. Tüzün “Unutmayınız ki sadelik, şatafatı yenecek; unutmayınız ki adalet, zulmü yenecek; unutmayınız ki helal, haramı yenecek ve yine unutmayınız ki liyakat mülakatı yenecek ve en sonunda da yapılacak ilk seçimde Millet İttifakı Cumhur İttifakını yenecek. Gidiyor gitmekte olan, Geliyor gelmekte olan” diyerek konuşmasına verdi.

Etiketler: , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ