Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

DENETİMLER ARTTIRILSIN

Tüketici Hakları Derneği Malatya Şubesi Başkanı Zuhal Dişer, vatandaşları Ramazan ayı içerisinde yapacakları alışverişler konusunda uyardı.

DENETİMLER ARTTIRILSIN
14 Mayıs 2018 - 16:18

Ramazan ayı başlangıcında ve Ramazan bayramı öncesinde piyasalarda hareketlilik yaşandığını hatırlatan Başkan Dişer, vatandaşların bu konuda azami bir şekilde dikkatli davranmaları konusunda uyardı. Et ve perakende ürünlerinde ve sebze meyve fiyatlarında mevsim gereği fazla bir dalgalanma beklenmediğini hatırlatan Dişer, uyanıklık yapıp haksız fiyat artışı yapanlara da yetkililerin fırsat vermemesini ve denetimlerin sıklaşmasını istedi.
Ürünlerin raf ömrü konusunda da uyarı yapan Dişer, “Açıkta satılan, ömrünü tamamladığı belli olan ürünlerin hala tezgâhlarda bekletilmesi ve satılması sağlığı tehdit eden unsurlardandır. Denetimler konusunda ilgili kurumları göreve davet ediyorum. İftar yemeklerini dışarıda yiyecek birçok vatandaşımız mevcut olacak yoğunluğun artması ile lokantaların mutfaklarının denetlenmesi temizliklerinin yeterli yapılıp, yapılmadığı, yiyeceklerin muhafazasında ihmal var mı? Kontrol edilmelidir. Bununla beraber tatlı tüketiminin de artması söz konusu olmaktadır. Tatlı imalathanelerinin denetimlerinin arttırılması hususlarında dikkat çekmek istiyorum uygunsuz durumla karşılaşan vatandaşlarımızın 174 Alo Gıda Hattına da ihbarda bulanabileceklerini hatırlatmak isterim. Bayram nedeniyle yapılacak alış verişlerde olacak, özellikle sosyal paylaşım sitelerinden yapılan satışlardan sakınmalarını önemle rica ediyorum” diye konuştu.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı