Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

CHP-İYİ PARTİ İTTİFAKI SONUÇLANDI

31 Mart yerel seçimleri öncesinde kamuoyunda oldukça tartışılan CHP-İYİ Parti arasındaki ittifaka ilişkin protokol imzalandı.

HABER » BOZÜYÜKSİYASET » CHP-İYİ PARTİ İTTİFAKI SONUÇLANDI » Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019 22:46
CHP-İYİ PARTİ İTTİFAKI SONUÇLANDI

Özel bir kafeteryada gerçekleşen protokolde; Başkanı Adayı Semih Şahin, İYİ Parti Başkanı Halil Aydoğdu, İl Başkanı Metin Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Gürses, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Cem Çevik, İl Genel Meclisi üyesi Hikmet Turhan, İYİ Parti İl Genel Meclis üyesi Mehmet Yılmaz ve partililer hazır bulundular.
ilinde yapılacak olan -İYİ Parti ittifakına ilişkin protokolü imzalayarak partilerine ait dosyaları birbirlerine teslim eden CHP İl Başkanı Metin Yaşar ile İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Gürses konuya ilişkin birer konuşma gerçekleştirdiler.

“11 Belediyenin 11’ini de güç birliğinin haline getireceğiz”

İmzalanan protokole ilişkin ilk konuşmayı gerçekleştiren İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Gürses, 31 Mart akşamı ’te bulunan 11 ’nin 11’ini de güç birliği haline getireceklerini vurguladı.

Başkan Gürses, konuşmasında; “bugün genelinde 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerine yönelik olarak CHP ile İYİ Parti arasında yürütülen güç birliği çalışmalarının olumlu neticelenmesi üzerine bugün bir aradayız. Şükürler olsun Bilecik’te de güç birliği yapmak sonucunda bir anlaşmaya varılmıştır. İnşallah 31 Mart Yerel seçimlerine bu güç birliği ile beraber girecek ve ilimiz genelindeki 11 ’nin 11’ini de 31 Mart akşamı güç birliğinin haline getireceğiz” dedi.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ