Bozüyük’teki pozitif vaka sayısı korkutuyor

featured

Bozüyük ilçemizde, gerek basın olarak, gerekse ilgili mercilerin yapmış olduğu uyarılara rağmen hala işin ciddiyetsizliğinde olan bazı vatandaşlarımız sosyal mesafe kurallarını unutması ve maskeyi ya koluna, yada gösteriş amaçlı çenesinde takılı tutması, bana bir şey olmaz mantığı ile rahat davranması malesef covid-19 pozitif vakalarını arttırmakta.

POZİTİF VAKA SAYISINDA BÜYÜK ARTIŞ

Bozüyük’te günde 15 ile 20 kişide pozitif vaka görülürken, bu rakamların Eylül ayında günlük 25 ile 30 kişide pozitif vaka çıktığı gözlemlendi. İddialara göre ilçemizde şu an pozitif vaka sayısı 1200 civarında, ve bu oran gün geçtikçe daha da çoğalmakta.

BANA BİRŞEY OLMAZ DİYENLERİN AKİBETİ HÜSRAN OLUYOR

Vaka sayıların çokluğu tedirginlik yaratırken, halkımızın artık korona’ya (covid-19) karşı daha dikkatli olması, toplu yerlerde bulunmaması, sosyal mesafe kurallarına uyması, maskelerini süs olarak değil, kendilerini hastalığa karşı koruyan bir kalkan olarak görmesi gerekmektedir. Unutmayalım bu illet hastalığa yakalananlarda, bir zamanlar bana birşey olmaz diyen insanlardı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!