Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

BOZÜYÜK’TE TOPLUM DÜŞMANLARI YEŞİL ALANLARA ZARAR VERDİ

Bozüyük ilçesinde, orta refüjlerde yapılan yeşil alan düzenlemeleri kapsamında dikimi tamamlanmış olan yaklaşık 100 adet taflan kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yerlerinden sökülerek alındı.

HABER » BOZÜYÜK » BOZÜYÜK’TE TOPLUM DÜŞMANLARI YEŞİL ALANLARA ZARAR VERDİ » Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2018 7:20
BOZÜYÜK’TE TOPLUM DÜŞMANLARI YEŞİL ALANLARA ZARAR VERDİ

Bozüyük tarafından Adliyesi ile döner kavşağı arasında yer alan orta refüj düzenlemeleri kapsamında peyzaj çalışmaları Ekim ayı içerisinde tamamlandı. Çiçeklerle donatılmış yemyeşil görünümü ile beğeni kazanan orta refüjlerden 100 adet taflan ve bir miktar gülün yerlerinden sökülerek alınmak sureti ile peyzaj çalışmalarına zarar verildiği tespit edildi.

Yapılanların çok üzücü olduğunu belirten Bozüyük yetkilileri “Yeşil alanlarımıza yapılan bu tür çirkin saldırılar bizleri fazlasıyla üzüyor. Biz Bozüyük olarak yeşil alanlarımızın miktarını arttırmak ve yeşil alanlarımızdaki çiçek ve ağaçlarımızın sayısını arttırarak daha estetik görünümler kazandırmak ve ilçemize her zaman daha güzel hizmetler yapma çabası içerisindeyiz.

Yeşil alanlarımızı tahrip etmeye dolayısı ile kamu malına zarar vermeye hiç kimsenin hakkı yok. Yeşil alanlarımızda belediyemizin diğer hizmetleri gibi milletimizin parasıyla yapılıyor. Dolayısıyla zarar verilen her alan yine milletimize yansıyor. Tüm duyarlı vatandaşlarımızın yeşil alanlarına ve yapılan hizmetlerine sahip çıkmasını istiyoruz” dediler.

Kamu mallarına zarar verenlerin yakalanması ve cezalandırılması için gerekli çalışmalar başlatılırken, ekipleri bu tarz saldırılara karşı tüm vatandaşlarımızın duyarlı olmasını ve böyle bir olayla karşılaştıklarında polis ya da zabıta ekiplerine bilgilendirme yapmalarını istediler.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ