Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

BOZÜYÜK’TE GÖLGE OYUNU SANATI YAŞATILIYOR

Bozüyük’lü 3 kafadarın bir araya gelerek oluşturduğu tarihsel gölge oyunlarından olan Hacivat ve Karagöz’ü yaşatmaya çalışıyorlar.

HABER » BOZÜYÜKSANAT » BOZÜYÜK’TE GÖLGE OYUNU SANATI YAŞATILIYOR » Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019 23:01
BOZÜYÜK’TE GÖLGE OYUNU SANATI YAŞATILIYOR

Kerem Öz ,Uğurcan Kurt ve Kerem Keleş’in oluşturduğu Matrak Çocuk Sanat gurubu tarihsel gölge oyunlarından Hacivat ve Karagöz’ü Bozüyük’te yaşatmak için büyük çaba sarfediyorlar.

Üç arkadaş öğrenimi gördükleri yerlerde tiyatro ile uğraşmışlar ve Bozüyük’te bir araya gelerek bölgesinde çocuklara yönelik gölge oyunu ve kukla gösterileri üzerine böyle bir sanatsal faaliyetinin eksik olduğunu ve bunun üzerine ne yapabiliriz diye düşünmeye başladılar.

3 kafadar Matrak Çocuk Sanat gurubunu kurdular. İlk çalışmaları Hacivat ve Karagöz’ü tekrar yaşatmak olan bu gençler kendi imkanları ile gösterinin alt yapısını oluşturmaya başladılar. Sonra katıldıkları Uşak ,İsparta ve Denizli’deki festivallerde yaptıkları gölge oyunlarında başarı sergilemişler.Bu oyunları ve bölgesinde de sürekli olarak yapmak istediklerini belirten gurup üyeleri gösterilerine aralıksız çalışıyorlar

Tek eksikliklerinin sponsor bulmakta sıkıntı yaşadıklarını belirten sanatçı gençler, halkından destek beklediklerini söylediler.

Etiketler: , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ