Bozüyük’te Demokrasi ve Devrim şehitlerini anma etkinliği düzenlendi « Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

beylikdüzü escort

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

Bozüyük’te Demokrasi ve Devrim şehitlerini anma etkinliği düzenlendi

Bozüyük Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri tarafından Demokrasi ve Devrim şehitlerini anma etkinliği düzenlendi. Programa çok sayıda vatandaşın yanı sıra dernek başkanları ve Bozüyük belediye başkan yardımcılarıda katıldı.

HABER » BOZÜYÜK » Bozüyük’te Demokrasi ve Devrim şehitlerini anma etkinliği düzenlendi » Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2020 0:50
Bozüyük’te Demokrasi ve Devrim şehitlerini anma etkinliği düzenlendi

Metrsitepe Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlik saygı duruşu İstiklal marşı ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Bozüyük başkanı Özen Sevgili ;

ÜLKESİNİN ÇIKARLARINI, KENDİ ÇIKARINDAN ÜSTÜN TUTANLARIN AYDINI OLMAK ZOR BİZİM ÜLKEDE

“Yine bir 25 Ocak günü karanlığa geçit vermemek adına mücadele eden bu halka gerçekleri haykırırken, susturulmak için katledilen aydınlarımız için buradayız. Adıyla tarihe yazdırdığı ilkeler arasında, her dönem emekçi, halkının yanında olmak ve doğruları cesaretle savunmanın, bağımsızlığımızı hedef alan emperyalizme karşı yılmadan, yıkılmadan cesaretle savaş vermek ve vatanını korumanın, Atatürk’çülüğü gerçek anlamda anlamanın, ateşten günlerde mücadeleye hazır olma ve gereklerini yapmanın, halka karşı sorumluluk duymanın, her daim ülkesinin çıkarını kendi çıkarından üstün tutanların aydını olmak zor bizim ülkemizde.

Bu konuda halkı uyaran sivil demokratik güçler olarak, bir avuçta kalsak susmayacağımızı, demokrasi, hukuk ve özgürlüğün ancak ve ancak özgür, bağımsız bir vatanla mümkün olabileceğini, cumhuriyetin kuruluş felsefesinin, Atatürk ilke ve devrimlerinin korunması için elimizden geleni yapacağız.

BİR GÜN BUNLARIN HESABI SORULACAKTIR

Bu gün Atatürk’ün, cumhuriyetin temel ilkelerinin ve devrimlerinin tasfiye edilmek istenmesine tepki göstermek, çocuklarımızın geleceğine, mesleğimize ve ülkemize sahip çıkmak, hem memleketimize, hemde katledilen aydınlarımıza karşı boynumuzun borcudur.

Anneler ve babalar çocuklarını sokak ortalarında eşkiya çetelerince öldürülsünler diye yetiştirmediler. Bir gün bunların hesabı sorulacaktır. Devlet koltuklarına dayanarak kabadayılık yapanları, sanık sandalyesinde göreceğiz bir gün.”

Bozüyük ADD başkanının konuşmasından sonra için şiir dinletileri düzenlendi.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ
YAZARLARIMIZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Enable referrer and click cookie to search for pro webber