Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

BOZÜYÜK’TE 5 AYRI ALANDA EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bozüyük’te 2023 Eğitim Vizyonu ve 21. yy becerileri konusunda geleceğimizin teminatı çocuklarımıza gerekli alt yapının oluşturulabilmesi için Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 5 ayrı alanda eğitimde iş birliği protokolü imzalandı.

HABER » BOZÜYÜK » BOZÜYÜK’TE 5 AYRI ALANDA EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI » Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019 16:28
BOZÜYÜK’TE 5 AYRI ALANDA EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Hükümet Konağı’nda gerçekleştirilen protokol imza törenine Kaymakam Hasan Yaman, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Servet Çetinkaya katıldı. Eğitim ve eğitimcinin her derdi ile kendi derdi gibi ilgilenen, çocukların geleceğini ve ülke geleceği olarak öngören Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, eğitimin “Dünya Medeniyetine yön verme iddiasındaki bu büyük Millet’in” en öncelikli meselesi olduğu bilinciyle bu protokolleri imzaladığını söyledi.

ve millet sevdalısı Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ilçe tarihinin en geniş kapsamlı eğitim iş birliği protokolüne imza atarak geçen yıl iki olan iş birliği protokolünü beşe çıkarttı. Protokolün imzalanmasının ardından protokol hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Fatih Bakıcı bu gün çok önemli projelere imza attıklarını belirterek “’te yaşayan öğrencilerimizin, toplumumuzun temel değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmeleri, çevrelerini, toplumun sosyal, kültürel ve ekonomik değerlerini tanıtmak amacıyla Kaymakamlığımız, Belediyemiz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliği ile 5 ana başlık altında oluşturulan protokolü imzaladık. Çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları, tarihi, tarihin yazıldığı topraklarda öğrenmeleri için çalışıyoruz” dedi.

İlçe Kaymakamı Hasan Yaman’ın öncülüğünde imzalanan 5 ayrı iş birliği protokolü 13800 öğrenci ve 1000 eğitim çalışanı için büyük bir pencere açarken imzalanan protokolde şu maddelere yer verildi;

“1. “Değerlerime Sahip Çıkıyorum” Etkinlikleri İş Birliği Protokolü
Fotoğraf Yarışması: İlçesinde okuyan öğrencilerin katılacağı tema olarak tarihi mekan, şahıs gibi “’ün Yaşayan Değerleri”ni konu alan 2. Fotoğraf Yarışması yapılacaktır. Üç öğrencimize ve bir okulumuza ödül verilecektir. Yarışma ödülleri, ulaşım ve diğer doğacak giderler belediye tarafından giderilecektir.
5 Öğrenci 1 Öğretmen Resim Sergisi: İlçesinde okuyan öğrenci ve öğretmenlerin katılacağı tema olarak ’ün tarihi mekanları, coğrafi güzellikleri, şehir mekanları gibi “ Değerlerinin” işleneceği resim sergisini yapılacaktır. Sergi için gerekli ihtiyaçlar belediye tarafından giderilecektir.
Değerler Seminerleri: 4., 5. ve 6. Sınıf öğrencilerine (yaklaşık 3000 öğrenci) kendi okullarında değerler konulu seminerleri yapılacaktır. Seminerler çerçevesinde dağıtılacak kitaplar belediye tarafından temin edilecektir.
2. Gençliği Ecdadıyla Buluşuyor” Etkinlikleri İş Birliği Protokolü
Kültür Gezileri: Geçen sene de yapılmış olan tüm 4. Sınıflar ilinde bulunan tarihi mekânları, tüm 7. Sınıflar ’da bulunan meclisleri ve Anıtkabir’i, tüm 11. Sınıflar Çanakkale’de bulunan tarihi mekânları, rehber eşliğinde gezilmesi belediye imkânıyla gerçekleştirilecektir.
3. Okuyor” Etkinlikleri İş Birliği Protokolü
Okuma Yarışması: 3. 6. ve 10. Sınıflar arasında yapılacak 2. Kitap Okuma Yarışması için tüm öğrencilerimize komisyonun belirlediği üçer adet kitap takımları ve 100 öğrenciye verilecek ödüller (bisiklet) belediye tarafından temin edilecektir.
4. “Geleceğe Umutla Bakıyorum” Etkinlikleri İş Birliği Protokolü
STEM-Robotik Sınıfı: 10 okula STEM-Robotik sınıf kurulacaktır. Sınıflara gerekli robotik malzemeler (her sınıfa 10 takım ardunio malzemesi ve birer robot olacak şekilde) belediye tarafından temin edilecektir.
Kodlama Yarışması: Bozüyük İlçesinde okuyan öğrencilerin katılabileceği Scrath Kodlama yarışmasında ödüller belediye tarafından temin edilecektir.
Bilim Sergisi: Bozüyük İlçesinde okuyan öğrenci ve öğretmenlerin katılacağı ve ürettikleri robotik kodlama ürünlerinin halka gösterecekleri sergi ile ilgili tüm ihtiyaçlar belediye tarafından temin edilecektir.
Web 2.0 Yarışması: Bozüyük İlçesinde görev yapan öğretmenlerin katılacağı ve web 2.0 araçları ile ürettikleri öğretim materyali yarışmasının ödülleri belediye tarafından temin edilecektir.
5. “Bozüyük Eğlenerek Gelişiyor” Etkinlikleri İş Birliği Protokolü
Müzik Atölyesi: 30 öğrenci ve öğretmenin kullanabileceği donanıma sahip, gerekli müzik enstrümanı bulunduran ve ses izolasyonu yapılmış öncelikli olarak 3 sınıf ardından tüm okullara birer sınıf belediye tarafından yapılacaktır.
Arkadaşını Kapta Gel: Bozüyük İlçesinde okuyan öğrencilerin katılabileceği ikiye iki yapılan mini futbol, hentbol, basketbol ve voleybol etkinliklerinin ihtiyaçları belediye tarafından temin edilecektir.”

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ