Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

BOZÜYÜK’LÜ GENÇLERİMİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN SAYGI VE MİNNET YÜRÜYÜŞÜ YAPTI

Bozüyük’lü gençler sosyal medya üzerinden çağrı yaparak şehitlerimiz için saygı ve minnet yürüyüşü düzenlediler. 15 Şehitler parkında saat 17.00 da buluşan gençlerimizi sivil toplum kuruluşları ve Bozüyük halkı yalnız bırakmadı.

HABER » BOZÜYÜK » BOZÜYÜK’LÜ GENÇLERİMİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN SAYGI VE MİNNET YÜRÜYÜŞÜ YAPTI » Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2020 23:32
BOZÜYÜK’LÜ GENÇLERİMİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN SAYGI VE MİNNET YÜRÜYÜŞÜ YAPTI

HABERİN VİDEOSU:

HABERİN İÇERİĞİ:
’te 4 Eylül Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde toplanan kalabalık ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü.

Cumhuriyet Meydanı’nda şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunularak hemen akabinde hep bir ağızdan büyük bir coşku ile İstiklal Marşımız okundu. Programın devamında ‘Şehitlere Saygı Yürüyüşü’nü organize eden Barbaros Kadir Kandemir yürüyüşe katılan herkese göstermiş oldukları duyarlılık ve değerli katılımları nedeni ile teşekkür etti.

Daha sonra İdlib’te 33 verdiğimiz hava saldırısında yaralanan Uzman Çavuş Ayhan Ertemiz söz alarak “Bu mücadele bu savaş sadece askerler tarafından yürütülen bir savaş değil, bize en büyük destek Yüce Türk Milletinin elini Mevlaya açarak ettiği dualardır. Ve biz kurtulduysak, bu şekilde yaralı olarak memleketlerimize döndüysek o duaların bizi korumasıyla olmuş bir şey.

Şehitlerimiz çok mübarek bir günde hem Regaip kandilinde hem de mübarek Cuma gününde oldular. Ben bütün arkadaşlarımız gözümün önünde verdim. olan bütün arkadaşlarımla askeri hayatımdan oldukları güne kadar hep beraberdik, hiç ayrılmadık birbirimizden.

Bu hepimizin acısı, acı çok büyük, paylaşılamayacak, kimseye anlatılamayacak bir acı. Özellikle aileler için Allah ailelerine metanet ihsan eylesin, sabır ihsan eylesin” dedi. Uzman Çavuş Ertemiz’in konuşmasının ardından program şehitlerimiz için yapılan dualarla sona erdi.

Programa; Başkan Yardımcıları Ali Şahinoğlu ve Mehmet Ali Karasu’nun yanı sıra İYİ Parti İlçe Başkanı Yusuf Çırak, İYİ Parti adayı Mesut Tekin, Başkanı Nurettin Oydu, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler: , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ