Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

BOZÜYÜK UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEK OKULU FAKÜLTEYE DÖNÜŞÜYOR

Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğünün uzun süreli çalışmaları sonucu Bozüyük Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun fakülteye dönüştürülmesine karar verildi.

HABER » BOZÜYÜKEĞİTİM » BOZÜYÜK UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEK OKULU FAKÜLTEYE DÖNÜŞÜYOR » Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019 14:19
BOZÜYÜK UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEK OKULU FAKÜLTEYE DÖNÜŞÜYOR

2809 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununun ek 30’uncu maddesi gereğince verilen, 17 Nisan 2019 tarihli ve 967 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı, 8 Nisan Perşembe günü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. , “Uzun süreli bir hazırlık sürecinin ardından gerekli tüm şartları yerine getiren Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun, ‘na (YÖK) yapılan başvurusunun olumlu sonuçlanmasının ve cumhurbaşkanının onay kararlarının kendilerini derece mutlu etti.

Bu kararın üniversiteye, Bilecik’e ve Bozüyük’e hayırlar getirmesini diliyorum., Uygulamalı Bilimler Fakültesinin bundan böyle artan bir ivmeyle çalışmalarına devam edeceğine ve daha da başarılı bir kurumu haline geleceğine yürekten inanıyorum” dedi.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ