Bozüyük Mustafa Şeker Anadolu Lisesi’nde bilim merkezi açıldı

featured

Eğitim alanında hep öncülük yapmış olan Mustafa Şeker Anadolu Lisesi bir ilke daha imza atarak Türkiye’deki okullara örnek olacak bir projeyi hayata geçirdi. Bilim merkezinde her yaştan insana özellikle de öğrencilere, bilimin temel prensiplerini ya da teknolojik gelişmeleri göstermeyi, onlara bilim ve teknolojinin günlük yaşantımız üzerindeki etkilerini anlatmayı amaçlayan öğrenme istasyonları, bulunmaktadır.

30’A YAKIN İNTERAKTİF ÖĞRENME İSTASYONU VAR

Öğrenciler, özelikle fen ,matematik ve coğrafya derslerinde gördükleri konuları, Bilim Merkezi’ndeki öğrenme istasyonlarında uygulayarak kalıcı hale getirmektedirler. Bilim merkezi, öğrencilere farklı disiplinlerde hayal güçlerini ve merak duygularını harekete geçirmek için zengin öğrenme ortamları sunuyor.

Mustafa Şeker Anadolu Lisesinde 30‘a yakın interaktif öğrenme istasyonu yer almakta olup , merkez de uzman rehber öğretmenler eşliğinde öğrenciler gezebilmektedirler. Milli Eğitim Bakanlığının “2023 Eğitim Vizyonu” belgesinde ifade edildiği gibi her okulun tasarım beceri atölyeleri marifetiyle bu tür hizmetler verebiliyor olması ve bütün öğrencilerin kendi okullarında bu tür alanlardan yararlanıyor olması, bu hedeflerin gerçeğe dönüşmesini sağlamaktadır.

MUSTAFA ŞEKER ANADOLU LİSESİ BİLİM MERKEZİNDE BULUNAN ÖĞRENME İSTASYONLARI

Maglev Treni Deneyi, Ames Odası, İnteraktif Topografya, İntegral Yüzeyleri Materyali, Kalp Davulu İstasyonu, Wan de Graaff Jenaratörü, Sarkaç Dalgaları, Bernoulli Üfleyicisi, El Becerisi, Plazma Küresi, Manyetik Levitasyon Dünya Modeli, Türbülans Küresi, Kara Delik Deney İstasyonu, Hadi Uçalım, Da Vinci Köprüsü, Galton Tahtası, Nevton Topları, Stirling Motoru, Winhumst Cihazı, Sesli Borular Deney İstasyonu, Hava Topu Deneyi, Tırmanan Koni, Teleskop, Praksinoskop, Trex Dinazor İskeleti ve Hoberman Küresi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!