beylikdüzü escort

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haberleri

HABER » BOZÜYÜKEĞİTİM » Bozüyük Mustafa Şeker Anadolu Lisesi’nde bilim merkezi açıldı » Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2019 15:45
Bozüyük Mustafa Şeker Anadolu Lisesi’nde bilim merkezi açıldı

Bozüyük Mustafa Şeker Anadolu Lisesi’nde bilim merkezi açıldı

Eğitim ile Bilimin Buluşma Noktası Mustafa Şeker Anadolu Lisesi, öğrencilere yatırım yapmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığının “2023 Eğitim Vizyonu” doğrultusunda okul bünyesinde bilim merkezi açıldı.

Eğitim alanında hep öncülük yapmış olan bir ilke daha imza atarak Türkiye’deki okullara örnek olacak bir projeyi hayata geçirdi. Bilim merkezinde her yaştan insana özellikle de öğrencilere, bilimin temel prensiplerini ya teknolojik gelişmeleri göstermeyi, onlara bilim teknolojinin günlük yaşantımız üzerindeki etkilerini anlatmayı amaçlayan öğrenme istasyonları, bulunmaktadır.

30’A YAKIN İNTERAKTİF ÖĞRENME İSTASYONU VAR

Öğrenciler, özelikle fen , ve coğrafya derslerinde gördükleri konuları, ’ndeki öğrenme istasyonlarında uygulayarak kalıcı hale getirmektedirler. Bilim merkezi, öğrencilere farklı disiplinlerde hayal güçlerini ve merak duygularını harekete geçirmek için zengin öğrenme ortamları sunuyor.

Mustafa Şeker Anadolu Lisesinde 30‘a yakın interaktif öğrenme istasyonu yer almakta olup , merkez de uzman rehber öğretmenler eşliğinde öğrenciler gezebilmektedirler. Milli Eğitim Bakanlığının “2023 Eğitim Vizyonu” belgesinde ifade edildiği gibi her okulun tasarım beceri atölyeleri marifetiyle bu tür hizmetler verebiliyor olması ve bütün öğrencilerin kendi okullarında bu tür alanlardan yararlanıyor olması, bu hedeflerin gerçeğe dönüşmesini sağlamaktadır.

MUSTAFA ŞEKER ANADOLU LİSESİ BİLİM MERKEZİNDE BULUNAN ÖĞRENME İSTASYONLARI

Maglev Treni Deneyi, Ames Odası, İnteraktif Topografya, İntegral Yüzeyleri Materyali, Kalp Davulu İstasyonu, Wan de Graaff Jenaratörü, Sarkaç Dalgaları, Bernoulli Üfleyicisi, El Becerisi, Plazma Küresi, Manyetik Levitasyon Dünya Modeli, Türbülans Küresi, Kara Delik Deney İstasyonu, Hadi Uçalım, Da Vinci Köprüsü, Galton Tahtası, Nevton Topları, Stirling Motoru, Winhumst Cihazı, Sesli Borular Deney İstasyonu, Hava Topu Deneyi, Tırmanan Koni, Teleskop, Praksinoskop, Trex Dinazor İskeleti ve Hoberman Küresi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ
YAZARLARIMIZ
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Enable referrer and click cookie to search for pro webber