Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TALAT BAKKALCIOĞLU’NUN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

HABER » KUTLAMALAR » BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TALAT BAKKALCIOĞLU’NUN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI » Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021 21:25
BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TALAT BAKKALCIOĞLU’NUN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

“Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir.

Bu açıdan düşünüldüğünde bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın, çok özel, çok yüce ve onurlu bir meslektir.” diyen Başkan mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ‘Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır’ der. Büyük Önder, öğretmenlerin toplum hayatındaki önemini bu sözleriyle vurgularken, öğretmenlere yine çok önemli görevler yüklemektedir.

Çünkü bilmektedir ki, geleceğe yön verenler, eğitimcilerdir. Bir toplumun aydınlık geleceğini eğitimle inşa eden, nesillere bilgiyi, ahlakı, davranış biçimini saygı ve sevgiyle, sabırla nakış gibi işleyen en büyük değerlerimiz öğretmenlerimizdir.

Bu vesile ile tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, görevi başında bulunanlara çalışmalarında başarılar diliyorum.”

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ