Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bozüyük Belediye başkanı Bakkalcıoğlu’nun dünya emekçi kadınlar günü mesajı

Bozüyük Belediye başkanı M. Talat Bakkalcıoğlu 8 Mart Dünya Emekçi kadınlar günü için mesaj yayınladı.

HABER » BOZÜYÜK » Bozüyük Belediye başkanı Bakkalcıoğlu’nun dünya emekçi kadınlar günü mesajı » Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021 14:39
Bozüyük Belediye başkanı Bakkalcıoğlu’nun dünya emekçi kadınlar günü mesajı

Mehmet Talat 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “ Türk tarihine bakıldığında Türk kadını daima baş üstünde tutulmuş, kadına her zaman değer verilmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı sırasında ve Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında fedakârlıklarıyla yeniden devlet kurma yükünü paylaşan Türk kadınının dünyaya örnek teşkil edecek şekilde yetişmesi ve toplumsal hayat içerisinde yerini alması için döneminin en ileri adımlarını atmış, ülkemiz her alanda kadınlarımızın omuzlarında yükselmiştir.

DÜNYA ÜZERİNDE GÖRDÜĞÜNÜZ HER ŞEY KADININ ESERİDİR

yıllarda ne yazık ki kadına şiddet olayları toplumsal bir sorun halini almıştır. Kanayan bu yarayı da hep birlikte, aile bağlarımızı tekrar güçlendirerek, eğitimle ve sevgiyle aşacağız. Ulu Önder ’ün; “Dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir” sözünün ve devrimlerinin ışığında kadınlarımızın emeği ve cesareti ile tüm hedeflerimize ulaşabileceğimize inanarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Etiketler: ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ