Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bozüyük Belediye Başkanı Bakkalcıoğlu’nun 10 Kasım mesajı

Belediye Başkanımız Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

HABER » KUTLAMALAR » Bozüyük Belediye Başkanı Bakkalcıoğlu’nun 10 Kasım mesajı » Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2021 19:55
Bozüyük Belediye Başkanı Bakkalcıoğlu’nun 10 Kasım mesajı

Başkanımız mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kurtuluş Savaşı’mızın önderi, Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal ’ü aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz.

Ulu Önder Atatürk, dünya tarihinin gördüğü en şanlı zaferlerden birini kazanarak parçalanmış bir ülkeden yeni bir devlet oluşturan, vatan ve bağımsızlık aşkını tüm dünyaya ilan eden bir devlet adamıdır. Askeri ve siyasi dehası, fikirleri ve düşünceleriyle adını sadece Türk tarihine değil, dünya tarihine de altın harflerle yazdırmış büyük bir liderdir.

Üstün kişiliği, hedefleri ve öngörüleriyle yaşadığı yüzyıla yön vermiş en büyük devlet adamlarından biri olan Atatürk, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve hürriyet yolunda karşısına çıkan bütün engelleri aşarak, gösterdiği büyük başarılarla başka milletlere de örnek olmuş tarihî bir kişiliktir.

Bağımsızlık savaşımızın önderi, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk, daima Türk Milleti’nin gönlünde yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve istiklal savaşımızın kahraman ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ’ü, silah arkadaşlarını ve vatan için düşen tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.”

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ