Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bozüyük AKP 7. olağan genel kurulda Hüsnü Ersoy ile yola devam dedi

Bozüyük AK Parti 7. olağan genel kurulu partili, davetli ve delegelerin yoğun katılımıyla pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi. Kongreye tek aday olarak giren ve kongreye katılan delegelerin tamamının oyunu alan mevcut Başkan Hüsnü Ersoy, yeniden AK Parti Bozüyük İlçe Başkanı oldu.

HABER » BOZÜYÜKSİYASET » Bozüyük AKP 7. olağan genel kurulda Hüsnü Ersoy ile yola devam dedi » Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020 19:52
Bozüyük AKP 7. olağan genel kurulda Hüsnü Ersoy ile yola devam dedi

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan genel kurul, divan kurulunun oluşturulmasının ardından saygı duruşu sonrasında İstiklal marşımızın okunması ile devam etti. Ardından Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7. olağan genel kurul mesajı sinevizyonundan izlendi. Devamında genel kurula gönderilen mesajlar okundu. Sonrasında ise konuşmalara geçildi. İlk olarak kürsüye gelen İlçe Başkanı Hüsnü Ersoy, 7. olağan genel kurulun hayırlı olması temennisinde bulunarak birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

İlçe Başkanı yaptığı konuşmada “Kurulduğu günden bugüne aziz milletimizle hemhal olmuş milletine olan aşkıyla yorulmak bilmeden çalışmaya gayret eden Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dava arkadaşları olmanın haklı gururu ve sevinci içerisindeyiz. İçinde bulunduğumuz süreci her gün hedeflerini büyüten milleti için gece gündüz çalışan dirayetli ve milli politikalarla 2023, 2053, 2071 hedeflerini adım adım ilerleyen milletin partisi AK Partiye ve liderine daha da güç katacaktır. Bizlerde yerel AK PARTİ teşkilatları olarak bu milli hedeflere yürüyüş sürecinde AK Partinin misyonu çerçevesinde samimi gayretlerle durmadan çalışacağız. Birlik ve beraberliğin en büyük güç kaynağı olduğunu biliyoruz. Bu uğurda dava şuuruyla bugüne kadar olduğu gibi bizlere gönül veren tüm kardeşlerimizi kucaklayacağız.


AK Parti ilçe yönetim kurulu olarak göreve geldiğimiz 20 aylık sürede kadın ve gençlik kollarımız ve il genel meclis üyelerimiz ile gücümüzün yettiğince hemşehrilerimize hizmeti esas alan sorunlarını, eleştirilerini ve tavsiyelerini dinleyip çözümler arayan bir tavır içinde olmaya gayret ettik. Bu süreçte bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen milletvekilimiz Sayın Selim Yağcı ve İl Başkanımız Sayın Fikret Karabıyık’a huzurlarınızda şükranlarımı sunmak istiyorum. Türk milletine ve gönül coğrafyamıza hizmet etme şerefine bizlere bahşeden Cenab-ı Hakk’a hamd ediyorum. Partimizin kuruluşundan beri kademelerinde görevler almış, bugün aramızda olmayan tüm dava abilerimize, ablalarımıza, kardeşlerimize Mevlam’dan rahmet diliyorum. Bu davaya hizmet etmiş herkese sağlık ve esenlikler içerisinde bir ömür diliyorum.

7. olağan kongremizin ilçemiz ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-I Hak’tan niyaz ediyorum. İnandığımız ve yürüdüğümüz yolun sıratı müstakim olduğunu biliyor ve bu yolda tüm dava arkadaşlarıma muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.

Daha sonra Selim Yağcı tarafından genel ve yerel ile ilgili bir konuşma gerçekleştirildi. Selim Yağcı, Yenişehir- yolunun bu yıl sonunda tamamlanarak ulaşıma açılacağını kaydetti. 6 Eylül tarihinde açılışı yapılan Devlet Hastanesi’nin ardından Devlet Hastanesi’nin de Mayıs ayında hizmete açılacağının müjdesini verdi. olarak İl Başkanı Fikret Karabıyık tarafından bir konuşma yapıldı. Kongreye tek aday olarak giren ve yönetim kurulu üyelerinin tanıtılmasının ardından oy verme işlemine geçildi. Kongreye katılan delegelerin tamamının oyunu alan mevcut Başkan Hüsnü Ersoy, yeniden AK Parti İlçe Başkanı oldu.

Etiketler: , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ