Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

BOZÜYÜK AK PARTİ SKM BAKAN ZİYA SELÇUK’UN KATILIMLARI İLE HİZMETE GİRDİ

Bozüyük AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un teşrifleri ile gerçekleştirildi.

BOZÜYÜK AK PARTİ SKM BAKAN ZİYA SELÇUK’UN KATILIMLARI İLE HİZMETE GİRDİ
24 Şubat 2019 - 23:20

Bozüyük AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un teşrifleri ile gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açılışın ardından milletvekilleri, iş adamları, hayırseverler, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin iştirak ettiği akşam yemeği organizasyonuna katıldı.

Kasımpaşa Mahallesi Köteşliler Caddesi üzerindeki Ak Parti Bozüyük Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Ak Parti İlçe Başkanı Hüsnü Ersoy, Bozüyük Belediye Başkanı ve Ak Parti’nin Bozüyük Belediye Başkan Adayı Fatih Bakıcı, parti yetkilileri ve çok sayıda partili katıldı.

Duaların edilmesiyle merkezin açılış kurdelesi protokol erkanı tarafından kesildi. Daha sonra partililere bir konuşma yapan Bozüyük Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Bozüyük Belediye Başkan Adayı Fatih Bakıcı, “5 yıl önce 23 Şubat tarihinde yine seçim koordinasyon merkezimizin açılışını o günün Milli Eğitim Bakanı sayın Prof. Dr. Nabi Avcı beyefendiyle birlikte gerçekleştirmiş ve seçimi kazanmıştık” diyerek, “İnşallah yine sizlerin katılımıyla da Rabbim bizlere nasip etsin” ifadelerini kullandı. “Bizler, kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin önderliğinde görev yapmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyoruz” diyen Bakıcı, şöyle devam etti: “Bizler, göreve geldiğimiz günden itibaren bu memlekete ne hizmet gerekliyse yapacağımızın sözünü verdik ve akabinde söz verdiğimiz bütün projelerin yapılması noktasında gereken ne varsa hayata geçirdik. Şuanda da Bozüyük’ümüzün her alanında, her mahallesinde bu projeler milletimize hizmet etmektedir.

Ama 5 yıl daha Bozüyük’te AK Parti Belediyeciliği’nin devam etmesini istiyoruz. Çünkü yıllar boyunca Bozüyük, AK Parti Belediyeciliği’ni görmedi. Hemen yanımızda Bilecik, 2004 yılından beri milletvekilimiz Selim Yağcı ile birlikte AK Parti Belediyeciliği’nin hizmetlerini gördü. Bizler de kendi memleketimize hizmet etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Genel ile yerel birleşmesi dediğimiz zaman Bozüyük’te birçok projeyi hayata geçirdik. Allah nasip ederse yine aşk ile şevk ile bu memlekete hizmet etmeye kendimizi adadık. Bu yolda Allah nasip ederse teşkilatımızda yer alan tüm gençlerimizle, kadın kollarımızla, ana kademe ve AK Parti gönül dostlarıyla sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi gönüllere girerek bu siyaseti kazanacağız. Bizler, her anlamda hazırız ve hizmet etmeye devam edeceğiz. Buraya kadar gelen bize destek veren, bizi bu gün yalnız bırakmayan bu güne çok değerli bir anlam kazandıran Milli Eğitim Bakanımıza hepinizin huzurunda şehrim adına teşekkür ediyorum. Allah ülkemize kazandıracağımız daha bir çok projenin açılışlarını birlikte yapmayı nasip etsin inşallah” dedi.

Başkan Bakıcı’nın ardından konuşan Bilecik AK Parti Milletvekili Selim Yağcı ise konuşmasında “İnşallah 2014’te olduğu gibi 31 Mart akşamı 2019’da 2023 Türkiyesi’nin oluşumu noktasında yine Bozüyüğümüz Bileciğimiz Türkiyemizin her noktasında liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu medeniyet yolculuğuna bir zafer halkasını daha ekleyeceğiz. Çünkü bizler inanıyoruz çünkü bizler siyaseti şunun bunun belediye başkanı olsun falancanın bakanı olsun filancanın meclis üyesi olsun diye yapmıyoruz. Çünkü biz bu toprakların geçmişten bize miras kaldığı gibi gelecek nesillerimizin de bize emaneti olduğunu biliyoruz. Ve her karışında şehitlerimizin kanları olan bu güzide toprakların imar ve ihyasının namus borcumuz olduğunu ve vatanperverliğin en büyük göstergesi olduğuna inanıyor ve güveniyoruz. 16 yıldır ilk günkü aşk ile o heyecanla çalışıyoruz. Bu heyecanımız bu milletimiz bu halkımız hiçbir zaman karşılıksız bırakmadı. Başımızda dünya lideri var ve dünyaya şekil veren bir insan var. Onun yanlarında yol arkadaşları sayın bakanımız gibi gerçekten bulunduğu alanlarda bir çok farklı görüşleriyle bizlere heyecan katan çok önemli yol arkadaşları var. Ve en önemlisi sizin gibi alanda çalışan gönüldaşları heyecanlı kardeşleri var. Cenab-ı Hak birliğimizi beraberliğimizi kardeşliğimizi bozdurmasın. Cenab-ı Hak 31 Mart akşamı hepimizi mutlu sona ulaştırsın. Bu vesile ile Sayın Bakanımıza teşrifleri için teşekkür ediyorum” diyerek seçim koordinasyon merkezinin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.
Ardından konuşan Milli Eğitim Bakanı Selçuk da, Fatih Bakıcı’nın yanında olduklarını belirterek, son 5 yılda hayata geçirdiği projelerden ötürü kendisini takdir ettiklerini kaydetti. Bakan Ziya Selçuk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek başladığı konuşmasında “Ben bugün Fatih Bey’in işini öyle çok zor görmüyorum. Fatih Bey burada, vekilimiz burada, başkanımız burada, ilçe başkanımız burada, sizin desteğiniz var. Üçlü bir saç ayağı düşünün, birinci ayağı ilçe Bozüyük, 2. Ayak il Bilecik, 3. Ayağı ne? Ankara hükümet. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi. Şimdi bu 3 ayak ile ayakta duruyor değil mi? Ama bunun biri zayıf olursa ayakta durmuyor. Sonuçta ilçe bizde mi? bizde. İl bizde mi? Bizde. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi var mı? Cumhurbaşkanımızın liderliğinde var. Bu üçü çalışınca burası hizmet görür. Benim için eğitim çok önemli. Çocuklarımızın eğitimi çok önemli. Eğer yerel yönetimler güçlü olursa Milli Eğitimle ilişkisi de güçlenir. Dolayısıyla okullarımız daha da güzelleşir, bizim buradaki desteğimiz daha da artar. O sebeple burası Bilecik Bozüyük eğitim konusunda bir başarı hikâyesi yazar. Ama daha iyi olmamız lazım, bir başarı hikayesi çıkarmamız lazım” dedi.

Seçim Koordinasyon Merkezi açılışının ardından milletvekilleri, iş insanları, hayırseverler, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin iştirak ettiği akşam yemeği organizasyonuna geçildi. Burada organizasyona, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman, 22., 23 ve 24. Dönem Bilecik Milletvekili mevcut Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettın Poyraz, Bozüyük Belediye Başkanı ve Ak Parti’nin Bozüyük Belediye Başkan Adayı Fatih Bakıcı ve diğer davetliler katıldı.

Burada ilk olarak konuşan Bozüyük Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Bozüyük Belediye Başkan Adayı Fatih Bakıcı, eğitimin önemine dikkat çekerek, katılımlarından dolayı başta Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk olmak üzere diğer tüm katılanlara teşekkür etti.

Milletvekili Selim Yağcı ise konuşmasında 31 Mart seçimlerine değinerek, “Bozüyük’ü ileriye taşıyan pek çok projeye imza atan Fatih Bakıcı’ya teşekkür ediyorum. Türkiye Recep Tayyip Erdoğan ile büyümeye devam ediyor. Bizler de el ele gönül gönüle çalışmaya devam ediyoruz. Bozüyük’ün sorunlarını ve taleplerini genel yerel birlikteliği ile çözeceğiz. Teşrifleri ile bizleri onurlandıran Bakanımıza da çok teşekkür ediyorum” dedi.

Milletvekili Yağcı’nın ardından söz alan Bilecik Valisi Bilal Şentürk ise “Türkiye’nin en önemli kavşak noktalarından biri olan ve sanayisi ile öne çıkan bir ilçenin eğitimdeki başarısını da görüyor ve takdir ediyoruz. Sivil toplum örgütleri kamunun yükünü hafifletmek için ortaklıklar artarak devam edecek. Bakanımıza geldiği için teşekkür ediyorum” dedi.
Programda son olarak konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da, eğitimin sadece sınıflar içerisinde yapılan faaliyetler olmadığına dikkat çekerek, eğitim dendiğinde emek, ekonomi ve demokrasinin denmiş olduğunu söyledi. Bu memlekete herkesin omuz vermesi gerektiğini belirten Selçuk, “Bozüyük ben mi diyor, biz mi diyor, hepimiz mi diyor? Önce buna karar vermesi lazım. Eğer hepimiz dersek ayrımız gayrımız olmamalı. Ayrılmadan hepsi bizim evladımızdır, hepsi bizim çocuğumuzdur, hepsi bizim toprakların evladı diyerek bu memlekete hep birlikte omuz vermek zorundayız. Eğer bunu yapmazsak inanın kendi kavgalarımızdan, kendi huzursuzluklarımızdan Türkiye’nin evlatlarına, çocuklarına hatta doğmamış çocuklara da sağlıklı bir miras bırakamayız. Bizim geçmişteki kavgalarımız olabilir, bizim şuanda kavgalarımız, çatışmalarımız olabilir. Ama bizim kendi aramızdaki bazı tartışmalar, kavgalar sadece insan oluşumuzdan kaynaklıdır. Hepimiz ayrı düşünebiliriz, ayrı giyinebiliriz, ayrı fikirlerimiz olabilir. Önemli olan bütün bunları bir armoni içerisinde değerlendirmek ve bu farklılıkları bu memleketin kalkınması için bir fırsat olarak görmektir” diye konuştu.

Konuşmasında mesleki eğitimin önemine de değinen Bakan Selçuk, “Bu çerçevede eğitime çok iş düştüğünün farkındayız” diyerek, şöyle konuştu: “Ama eğitimi sadece sınıf içerisindeki bir eğitim olarak görmüyoruz. Aile eğitimi, sosyal medya, sokak yani hayat sahnesinin tamamı olarak görüyoruz. Çünkü eğitim biraz önce ifade ettiğim gibi ekonomiyle doğrudan ilgilidir. Bir orta gelir tuzağı diye bir kavram var hepiniz biliyorsunuz. Milli gelir seviyesi 10 bin doların üstüne çıkamayan orada kalan ülkelere orta gelir tuzağına düşmüş ülkeler diyorlar. Aslında orta gelir tuzağı diye bir şey yoktur. Aslında olan şey orta eğitim tuzağıdır. Eğer eğitiminiz orta ise ekonominiz orta olur. Dolayısıyla bizim muhakkak eğitime yatırım yapmamız lazım. Ama bu eğitimi hayatla barışık şekilde yapmamız lazım. İş dünyasıyla iç içe yapmamız lazım. Bu eğitimi, ‘lise mezunu hangi becerilere sahiptir?’ sorusunu sorarak yapmamız lazım. Yaptığımız eğitimin, bu ülkenin barışına, bu ülkenin huzuruna ne kadar hizmet ediyor diye yapmamız lazım. Bunu böyle yaptığımızda inanın toplumda refah seviyesi de artacak. Refah seviyesi artınca da estetik zevkler daha ön plana çıkacaktır. Toplum, daha güzel bir toplum haline gelecektir. Diyorlar ya ‘eğitim şart.’ Eğitim şart diyenler başkaları için eğitimi şart görüyorlar. Kendileri için görmüyorlar. Herkes için eğitim şart olduğu zaman toplum kalkınıyor. Toplumlar birlikte yükseliyorlar.” dedi.
Konuşmanın ardından Başkan Bakıcı, Bakan Selçuk’a bir tablo hediye etti.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı