Bozpark’ı gerçekleştirmeye kararlıyız

Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, Bozüyük’e akciğer olacak vizyon projelerinden birisi olan ancak tüm hazırlıklara rağmen Tarım ve Orman Bakanlığı’nın tarım arazinden çıkarılmasına ret yazısı vermesi nedeniyle yapılamayan BOZPARK projesi hakkında bilgilendirme yaptı.

featured

Başkan Bakkalcıoğlu sosyal medya hesabından yaptığı videolu açıklamada, “Sevgili hemşehrilerim, sizlere daha önce belirttiğim gibi; Bozüyük’e akciğer olacak bir BOZPARK kuracağız demiştik. Şimdi sizlerle BOZPARK’ı neden yapamadığımızı, engellemeleri belgeleriyle paylaşmak istiyorum.

Göreve gelir gelmez, 2019 yılında direk Vali Başkanlığındaki İl Tarım Koruma Kurulu’na başvurduk. Ve böylelikle onay alalım istedik. Tarım alanından çıkması onayını Tarım Kurulu’ndan oy birliği ile aldık. Ardından Çevre Şehircilik Bakanlığı’ndan kamu yararı kararı almamız gerekiyordu. İşte o karar için de Çevre Şehircilik Bakanlığı’na başvurduk.

TARIM BAKANLIĞI ENGEL OLDU
27 Şubat 2020’de Çevre Şehircilik Bakanımızın olurlarıyla kamu yararını da almıştık. Artık önümüz açılmıştı, kamulaştırmaya başlayabilirdik. Hızla çalışmalara başladık. Kurumsal yazıları yazdık. Ama bizi şok eden 2020’nin Ekim ayında Tarım Bakanlığı’ndan bu alanın tarım alanı dışına çıkarılamayacağı yazısı geldi.

TEKRAR BAŞVURDUK, GERİ DÖNÜŞ OLMADI
Ama biz yılmadık. Sayın Tarım Bakanı’nın yardımcısına sunumlar yaptık. Ama geri dönüş olmadı. Tekrar 2022 yılının Mayıs ayında bir yazıyla tekrar başvuruda bulunduk. Ama ne yazık ki günümüze kadar bunun da cevabı yok.

TEKRAR GÖREVE GELİRSEK KAMULAŞTIRACAĞIZ
Sevgili hemşehrilerim, siz değerli hemşehrilerimin oylarıyla Allah yardımcı olur da tekrar göreve gelirsek göreve gelir gelmez kamulaştırmaya başlayacağız. Önümüzdeki dönemin dev projelerinden biri BOZPARK’ı gerçekleştirmeye kararlıyız. İnşallah Bozüyük’e kırmızı çatıların yığılmadığı bu alanda büyük bir akciğer yapacağız!” ifadelerini kullandı.

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!