Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bilecik’te vaka sayılarında korkutan yükseliş

Haziran ayı içerisinde hiç vaka görülmeyen Bilecik’te son 4 günde ortaya çıkan vaka sayısı 15’e ulaştı.

HABER » BÖLGE » Bilecik’te vaka sayılarında korkutan yükseliş » Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020 14:02
Bilecik’te vaka sayılarında korkutan yükseliş

COVİD-19 salgınıyla mücadele kapsamında ‘Kontrollü Sosyal Hayat’ olarak adlandırılan yeni normalleşme adımları sonrası yaşanan vaka artışlarından ’te nasibini aldı. Haziran ayı içerisinde vaka görülmeyen Bilecik’te son 4 günde yaklaşık 15 saptandı.

Hastalar altına alınırken filyasyon ekipleri ise çalışmalarını sürdürüyor. Hastanede yatan hastaların olduğu ancak, yoğun bakım ünitesinde ya da solunum cihazına bağlı hastanın olmadığı öğrenildi.

600 KİŞİYE TEST YAPILACAK

Yetkililerden alınan bilgilere göre, 81 ilde başlatılan virüsü ile virüse bağışıklık oranlarını verecek antikor testleri kapsamında ’te 600 kişiye test uygulanacak. İllerin nüfus ve vaka oranlarına göre saptanan test sayısına göre ’te tespit edilen 600 kişiye yapılacak testler sayesinde kişinin hastalık geçirip geçirmediği, bağışıklık kazanıp kazanmadığı tespit edilebilecek.

UZMANLAR ISRARLA UYARIYOR

Öte yandan, virüsü ile mücadelede rol alan uzmanlardan uyarılar gelmeye devam ediyor. Vatandaşların maske, ve hijyen kurallarına mutlak uymaları isteniyor. Vaka artışlarının devam etmesi halinde yeni tedbirlerin gündeme gelebileceğine dikkat çekiliyor.

Etiketler: , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ