Bilecik’te vaka sayılarında korkutan yükseliş

featured

COVİD-19 salgınıyla mücadele kapsamında ‘Kontrollü Sosyal Hayat’ olarak adlandırılan yeni normalleşme adımları sonrası yaşanan vaka artışlarından Bilecik’te nasibini aldı. Haziran ayı içerisinde vaka görülmeyen Bilecik’te son 4 günde yaklaşık 15 pozitif vaka saptandı.

Hastalar tedavi altına alınırken filyasyon ekipleri ise çalışmalarını sürdürüyor. Hastanede yatan hastaların olduğu ancak, yoğun bakım ünitesinde ya da solunum cihazına bağlı hastanın olmadığı öğrenildi.

600 KİŞİYE TEST YAPILACAK

Yetkililerden alınan bilgilere göre, 81 ilde başlatılan korona virüsü ile virüse bağışıklık oranlarını verecek antikor testleri kapsamında Bilecik’te 600 kişiye test uygulanacak. İllerin nüfus ve vaka oranlarına göre saptanan test sayısına göre Bilecik’te tespit edilen 600 kişiye yapılacak testler sayesinde kişinin hastalık geçirip geçirmediği, bağışıklık kazanıp kazanmadığı tespit edilebilecek.

UZMANLAR ISRARLA UYARIYOR

Öte yandan, korona virüsü ile mücadelede rol alan uzmanlardan uyarılar gelmeye devam ediyor. Vatandaşların maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına mutlak uymaları isteniyor. Vaka artışlarının devam etmesi halinde yeni tedbirlerin gündeme gelebileceğine dikkat çekiliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!