Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bilecik Bozüyük Engelliler Dayanışma Derneği tüm sorunlarını valiye anlattı

Bilecik Bozüyük Engelliler Dayanışma Derneği Yönetim kurulu, Bilecik Valisi Bilal Şentürk’ü makamında ziyaret ederek, ülkedeki ve Bozüyük’te yaşadıkları engellilere yönelik sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

HABER » BOZÜYÜK » Bilecik Bozüyük Engelliler Dayanışma Derneği tüm sorunlarını valiye anlattı » Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2020 21:25
Bilecik Bozüyük Engelliler Dayanışma Derneği tüm sorunlarını valiye anlattı

Konu hakkında bilgi veren Bilecik Engelliler Dayanışma İsmail Çelik yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Dernek olarak Bebka kalkınma ajansı teknik destek hibe programlarına hazırladığımız mesleki eğitime yönelik öncelikle engelli, aileleri ve halka açık projemiz hakkında bilgi verdik, ayrıca şehir içi ulaşımda engellilere yönelik Seyahat Uygulaması olan, 4736 sayılı Kanun’un 1 inci maddesinin ikinci ve üçüncü fıkraları kapsamında seyahat hakkından yararlanmak istediğimizi, Bozüyükteki Halk Dolmuşlarında engellilerin de faydalanması için üst yazı ile talebimizi takdim ettik.

OTURAK YOLCU TAŞIMA BAHANESİYLE ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ VERMİYORLAR

Şu anda İlçemizdeki dolmuşlar ayakta yolcu taşımaya ve vatandaşlarımıza ulaşım sağlamaya uygun. Mevzuatları oturak yolcu taşıma bahanesiyle, ulaşım hizmeti vermiyorlar, ama araçları ayakta yolcu taşımaya uygun AB standardı önlerinde amblemi var. O zaman mevzuatı da değiştirin bir şekilde vatandaşlarımıza hizmet verilsin.

MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Kartlı sistem yaparak aylık belli bir oranda binim hakkı verilsin. Aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından dolmuş başına 900 tl dolmuş başına ödeme yapılıyor. Bu konuda sayın valimiz kanunun bizlere verdiği hakkın uygulaması için gerekli desteği sağlayacağını ifade etti. Bozüyük başkanımızın da desteğiyle şehir içi ulaşımda engellilere yönelik hizmeti hayata geçirmek için mücadele edeceğiz. Sayın Valimize bizlere gösterdiği hassasiyet dolayısıyla, derneğimiz yönetim kurulu olarak, engellilerimiz adına çok teşekkür ederiz” dedi.

Etiketler: , , , , , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ