Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

BERNA TOKLU ” GÜÇLÜ KADIN , GÜÇLÜ TÜRKİYE”

Milliyetçi Hareket Partisi Bozüyük kadın kollarına yeni atanan Berna Toklu başkanlığında Kafe Onbir buçuk’ta kahvaltılı istişare toplantısı yapıldı.

HABER » BOZÜYÜKSİYASET » BERNA TOKLU ” GÜÇLÜ KADIN , GÜÇLÜ TÜRKİYE” » Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018 14:53
BERNA TOKLU ” GÜÇLÜ KADIN , GÜÇLÜ TÜRKİYE”

Milliyetçi Hareket Partisi kadın kollarına yeni atanan Berna Toklu başkanlığında Onbir buçuk’ta kahvaltılı istişare toplantısı yapıldı.Toplantıda yeni başkanı Berna Toklu ” Güçlü kadın ,güçlü yarınlar ,Güçlü sözleriyle başlayan konuşmasında “Türk toplumunda kadının saygın bir yeri vardır. Orta Asya’da kurulan ilk Türk devletlerinde kadın ve erkek eşit haklara sahipti. Devlet yönetiminde, hakanların yanında hatun adı verilen eşleri de söz sahibiydi. Kadınlar ata binip ok atar, top oynar, güreş gibi ağır sporlar yapar ve savaşlara katılırlardı. Toplumda tek eşlilik prensibine bağlı kalınır, ev eşlerin ortak malı sayılırdı. Namus ve iffete büyük bir önem verilirdi.” daha sonra konuşmasına devam eden Toklu “eşimin tam destediğini alarak bu yola çıktım ,içimde yaşattığım milliyetçi duygularımı bu vesileyle artık aktif olarak bu davanın içinde olmam gerektiğini hissettim. Çıkmış olduğum bu kutlu yolda siyasetin kadın elinin değmesi gerektiğine inanarak kadın her yerde olmalı diyorum.” dedi.

Keyifli bir kahvaltının ardından Bozüyük fikir alışverişlerinde bulundular.İstişare toplantısına katılan bayanlarından yeni başkan Toklu konuşmalarıyla ,söylemleriyle tam not ve destek aldı.
Berna Toklu Anadolu ünivesitesi işletme mezunu olup evli ve iki çoçuk annesidir.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ