Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Benim eskilerimle ne olacak demeyin ! En yakın giysi kumbarasına atın

Bozüyük Güneş Spor kulübü ile Bozüyük Kent Konseyi’nin ortaklaşa yürüttüğü “Giysi Kumbaraları” Bozüyük’te Belediyemizin göstermiş olduğu 26 farklı noktaya konularak, vatandaşlarımızın kullanılmayan giysi ve ayakkabılarının yanı sıra tekstil ürünlerinin de tekrardan değerlendirilmesi için ülke ekonomisine katkı sağlayacak.

Benim eskilerimle ne olacak demeyin ! En yakın giysi kumbarasına atın
08 Ağustos 2021 - 15:29

Eski ve giyilmiş eşya, nevresim, yatak, yorgan, yastık kılıfı, ayakkabı ve okul çantası gibi tekstil ve tekstil bazlı ürünleri kapsayan Sıfır Atık projesiyle; hem Ükemizin, hem de Bozüyük’ümüzün ekonomisine katkı sağlayacaklarını ifade eden Bozüyük Güneş Spor kulübü başkanı Ümit Kök, bu proje ile ilçemizin değişik 26 noktalarında tekstil atığı toplama giysi kumbaraları konulduğunu belirtti.

Kök yaptığı açıklamada “Bundan sonra kullanılmayan, tekstil ürünleri ayakkabılar, montlar, çöp yerine ilçemizde oluşturulan tekstil ürünleri toplama, giysi kumbaralarına bırakılmalıdır. Bu atıkları ayrıştırıp tekrar ülke ekonomisine kazandıracağız.

“BENİM ESKİLERİMLE NE OLACAK” diye düşünmeyin. Herkesin eski kumaşlarına, nevresim, yorgan kılıflarına, eski elbise, kullanılmayan ayakkabılar gibi tekstil ve tekstil bazlı ürünlerine tekrar ekonomiye kazandırmak üzere talibiz dedi.

Bu kent konseyi ile ortaklaşa yaptığımız projemizde bize destek veren, Bozüyük Belediye Başkanı Sayın Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’na, Bozüyük Kent Konseyi Başkanı Nurettin Oydu’ya ve Kent Konseyi Yönetim Kurulu’na teşekkür ederiz.” dedi”.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı