Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Başkan yardımcısı sokak müzisyenlerine sahip çıktı

Bozüyük’te biri 15 diğeri 17 yaşında olan iki sokak müzisyeni, zabıtaların izin vermediği gerekçesiyle Bozüyük belediyesine giderek durumlarını anlattılar. Ailelerine destek sağlamak için bu işi yaptıklarını belirten gençler başkan yardımcısı Ali Şahinoğlu’ndan izin istediler.

Başkan yardımcısı sokak müzisyenlerine sahip çıktı
14 Ocak 2020 - 2:03

Başkan yardımcısı Ali Şahinoğlu ile görüşen gençler “caddeyi kapatmıyoruz, halkı rahatsız etmiyoruz, hatta müziklerimiz ile onları mutlu ediyoruz. Ailelerimizin durumları kötü, bunun yüzünden okulu bıraktık, hırsızlık yapmıyoruz, uğursuzluk yapmıyoruz, dilenmiyoruz! sadece müziğimizi icra ediyoruz, sokakta müzik yapmak için izin istiyoruz” dediler. Zabıta müdürlüğünü telefon ile arayan başkan yardımcısı Ali Şahinoğlu gençler için gereken izini aldı.

OKUYACAKSINIZ! BEN SİZİ BIRAKMAM

Gençlerin okullarını tamamlayamadığını öğrenen başkan yardımcısı Ali Şahinoğlu “bakın ben size izin verdim, sizlerde bana söz vereceksiniz, OKULA GİDECEKSİNİZ !” dedi. Gençlerden okuma sözünü alan Ali Şahinoğlu Milli Eğitim Müdürüyle görüşerek okula kayıt olmaları için gerekli girişimleri başlattı. Konu üzerine açıklama yapan Ali Şahinoğlu “gençlerimizden okuyup diploma getireceklerinin sözünü aldık, hem eğitimlerine devam edecekler, hemde müziklerini icra edip ailelerine katkı sağlayacaklar” dedi.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı